همزمان با دهه مبارکه فجر ۵ طرح فناوری اطلاعات و ارتباطات با اعتبار ۴۱.۴ میلیارد ریال در منطقه آزاد انزلی افتتاح می شود

0 74

عصرکاسپین ؛در دهه فجر سال ۹۶در این منطقه، ۵ طرح فناوری اطلاعات و ارتباطات با اعتبار ۴۱.۴ میلیارد ریالی از محل منابع داخلی سازمان و سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح می شود.
براین اساس پرتال جامع اقتصادی سازمان با صرف هزینه ۱۵۰ میلیون ریال، سامانه نرم افزاری صدور مجوزهای اقتصادی با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال و سامانه های جامع انبار و شنیدن صدای مشتری به ترتیب با هزینه ۷۰۰ و ۲۵۰ میلیون ریال که همگی هزینه ها از محل منابع داخلی سازمان تأمین شده، همزمان با چهلمین فجر انقلاب اسلامی به صورت رسمی افتتاح می شوند.
سامانه صدور مجوزهای اقتصادی که در آن خدمات لازم جهت انجام امور اداری مرتبط با درخواست مجوزهای مختلف اقتصادی، اولین سامانه ای است که در این مدت مورد بهره برداری قرار می گیرد، دومین سامانه خدماتی که در این مدت به آماده خدمات رسانی می شود پرتال جامع اقتصادی است که در آن بخش های مختلفی همچون سامانه جامع امور صنایع، استعلام کارت سبز، فرم شناسایی سرمایه گذار، فرصت های سرمایه گذاری، قوانین و مقررات و سایر اطلاعات لازم جهت بهره برداری سرمایه گذاران قرار گرفته است.
سومین سامانه ای که همزمان با دهه فجر سالجاری از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی مورد بهره برداری قرار می گیرد، سامانه انتقادات و پیشنهادات(شنیدن صدای مشتری) است که مشتمل بر وب کیوسک، نرم افزار موبایل و سامانه پیام کوتاه می باشد که از طریق آن مردم، سرمایه گذاران و ارباب رجوع، پیشنهادات و انتقادات خود را طریق نرم افزارهای مختلفی که در این سامانه تعبیه شده به مدیران بخش های مختلف سازمان منتقل می کنند.
چهارمین سامانه ای که در این ایام مبارک به صورت رسمی افتتاح و آماده خدماتی رسانی می شود، سامانه جامع انبار بوده و نکته حائز اهمیت در خصوص بهره گیری از این سامانه در منطقه آزاد انزلی، پایلوت بودن این طرح در سطح مناطق آزاد است که بهره گیری از آن از سوی دبیرخانه شورایعالی در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است و براساس این سامانه تمامی خدمات و فرآیندهای اداری حوزه انبارداری در منطقه به صورت الکترونیک قابل دسترسی خواهد بود.
بنابراین گزارش مهمترین طرح زیرساختی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان در محدوده منطقه آزاد انزلی که فاز نخست آن در دهه فجر مورد بهره برداری قرار می گیرد، فاز اول رینگ فیبر نوری محدوده منطقه می باشد که با سرمایه گذاری چهل میلیارد ریالی بخش خصوصی تکمیل شده است.
گفتنی است در فاز نخست محدوده ۷۰ هکتاری فاز تجارت منطقه، شهرک صنعتی ناحیه دو ومجتمع بندری کاسپین دارای زیرساخت فیبر نوری می شوند و در فازهای دوم و سوم که مراحل نهایی طرح می باشند به ترتیب به شبکه زیرساخت انزلی متصل شده و در آخر نیز تمامی محدوده منطقه را در برخواهد گرفت.
گفتنی است طرح های مزبور در راستای تکمیل شاخص ها و خدمات قابل ارائه در قالب دولت الکترونیک طی سالهای اخیر از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی در دستور کار قرار گرفته تا به عنوان نهاد الگو در سطح کشور زمینه های کاهش بورکراسی اداری، بالا بردن گستره نفوذ خدمات دهی سازمان به سرمایه گذاران در هر زمان و مکان و کاستن از زمان و هزینه تردد اضافی به سازمان برای پیگیری امور اداری، از طریق الکترونیک کردن خدمات دولتی قابل ارائه، فرآهم شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 6 =