ولایتی: به این افتخار می‌کنیم که اسرائیل را زمین‌گیر کرده‌ایم

0 60

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: عزم ملت فلسطین آثار کمک جمهوری اسلامی را می‌رساند و ما به این افتخار می کنیم که اسرائیل را زمین گیر کرده‌ایم.

به گزارش عصرکاسپین ، علی اکبر ولایتی چهارشنبه شب در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تالار قدس حرم مطهر رضوی اظهار کرد: برخی از بیگانگان پول می گیرند که علیه آرمان های مقدس این کشور و این نظام حرفایی از قبیل «نه غزه، نه لبنان» و … بزنند. این مساله شما را ناامید نکند. در متن این شعار بی شعوری و عدم درک درست از قضایای سیاسی عالم و تحولات منطقه نهفته است. واقعا کسی می تواند در این منطقه غرب آسیا که چهارراه حوادث جغرافیای تاریخ عالم است، بی توجه باشد. همه پیامبران و همه تحولات فکری جهان از این منطقه بوده است. حال هم همه تحولات سیاسی یا بخش اعظم آن در اینجا رخ می دهد.

ولایتی خاطرنشان کرد: اگر ما ساکت می نشستیم، اگر تلاش سردار بزرگ اسلام جناب سلیمانی و تدبیر عظیم مقام معظم رهبری نبود، امروز در چندصد کیلومتر از مرزهای ما اسرائیلی ها صف بسته بودند. آیا آن زمان می توانستیم در این کشور زندگی کنیم؟

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل اضافه کرد: فرض کنیم اگر کسی دین هم نداشته باشد و به هویت ایرانی هم بی اعتقاد باشد، آیا می تواند در جایی زندگی کند که در فاصله چند ده کیلومتری وی تانک های اسرائیلی باشد؟ این چه بی شعوری است؟ معلوم است این افرادی که چنین شعار هایی می دهند به واسطه کمک گرفتن از رادیوهای بیگانه و رسانه هایی است که بوق های شیطان هستند، حرف هایشان سروصدا ایجاد می کند اما مردم ما، به خصوص جوانان، که در حقیقت موتور محرکه و جان جامعه ما هستند، مگر به این زمزمه های شیطانی گوش می دهند؟

ولایتی خاطرنشان کرد: سابقه فرهنگی ما در نگاه به بیت المقدس و فلسطین موجود است. نخستین مرتبه نیست که بخش مهمی از جهان اسلام به اشغال کفار در می آید و این وظیفه همه است که در این خصوص احساس وظیفه کنند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: ما هیچ خجالت نمی کشیم از اینکه بگوییم و افتخار می کنیم که بگوییم حزب الله لبنان با کمک جمهوری اسلامی به اینجا رسید و غزه نیز با کمک ایران به این سطح رسیده است. ما افتخار می کنیم به اینکه اینجا نشسته ایم ولی به فکر این هستیم که مسلمانان را در برابر صهیونیست ها تقویت می کنیم.

وی یادآور شد: این عزم ملت فلسطین آثار کمک جمهوری اسلامی را می رساند و ما به این افتخار می کنیم که اسرائیل را زمین گیر کرده ایم. اگر قرار بود آمریکایی ها کاری کنند که این جبهه بسیار مستحکم را سست کنند، نمی توانند از بیرون کاری کنند. به همین جهت از دورن این هدف را دنبال می کنند. حتی زمانی در کنگره آمریکا ردیفی تصویب شد تا پولی به برخی از مطبوعات ایران بدهند تا علیه نظام مطلب بنویسند و این را اعلام کردند.

ولایتی با بیان اینکه باید کار را به جوانانی داد که تکیه آن ها به یک تمدن ۲۵۰۰ ساله است، عنوان کرد: ایران در طول تاریخ همواره در جنگ ها و مجاهدت ها علیه کفار و بیگانگان پرچم دار بوده است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با اشاره به سیاست های آمریکایی ها در منطقه اظهار کرد: بنای آمریکایی ها این است که کشورهای منطقه را تکه تکه کنند. نقشه خاورمیانه جدید مبتنی بر تجزیه کشورهاست. ایران با این مساله مخالف است و محکم پای این کار ایستاده است. این ها در عراق موفق نشدند و امروز به شرق رودخانه فرات در سوریه رفته و ۳۰ هزار نیرو بسیج کرده اند و ۱۰ هزار نیرو هم از کشور خود آورده اند تا کاری کنند که تجزیه رقم بخورد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: یکی می گوید برجام نباید تغییر کند، دیگری می گوید برجام باید تکمیل شود، دیگری می گوید حضور منطقه ای شما باید محدود شود. شما چه‌کاره اید؟ فرانسه، انگلیس و یا آلمان چه‌کاره هستند که به ما می گویند در منطقه خود حضور نداشته باش و شمایی که از آن سوی دنیا آمده اید چنین حقی دارید؟ آیا این زورگویی نیست؟

ولایتی عنوان کرد: ملت ایران از ابتدای تاریخ تاکنون هیچگاه سلطه بیگانه را نپذیرفته است چراکه این مساله ریشه ای تاریخی و چند هزار ساله دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =