رحیم شعبانی,۲۰ باند حرفه‌ای سرقت منازل در گیلان شناسایی و منهدم شد

0 111

عصرکاسپین رحیم شعبانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ پلیس آگاهی استان گیلان در چهار ماهه نخست امسال موفق شد ۲۰ باند حرفه‌ای و غیربومی سرقت از منازل را شناسایی و نسبت به دستگیری و تحویل آنان به مراجع قضایی اقدام کند.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی گیلان بیشترین پرونده‌های موجود در استان را در حوزه سرقت اعلام کرد و ابراز داشت:‌ گیلان از استان‌های جرم خیز کشور محسوب نمی‌شود اما به جهت مهمان‌پذیر بودن و ورود خیل عظیم مسافران زمینه‌های وقوع چنین اعمالی ایجاد می‌شود.
شعبانی از مسافرکاشانه‌های غیرمجاز در استان به عنوان محل‌های امن اختفا ‌و بیتوته سارقان غیربومی نام برد و تصریح کرد: با اقدامات بسیار مؤثر پلیس آگاهی گیلان و انهدام باندهای بزرگ سرقت،‌ امروز در این استان دیگر حوادثی نظیر سرقت‌های حرفه‌ای منازل رخ نمی‌دهد.
وی از تجهیز پلیس آگاهی گیلان به انواع نرم‌افزارها و سامانه جامع اطلاعاتی خبر داد و عنوان کرد:‌ پلیس آگاهی گیلان امروز به مدد کارشناسان و متخصصان خود به سامانه و بانک‌های اطلاعاتی مختلفی مجهز شده که در شناسایی به موقع و دستگیری مجرمان بسیار مؤثر است.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی گیلان دستگیری متهمان در کمترین زمان ممکن را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ به مدد وجود زیرساخت‌های بسیار قوی اطلاعاتی و عملیاتی،‌ پلیس آگاهی گیلان قادر است در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی مجرمان اقدام کند.
شعبانی با اشاره به این نکته که هزینه‌های ارتکاب مجدد جرم باید افزایش پیدا کند اظهار داشت:‌ بحث کنترل به موقع مجرمان،‌ دستگیری و کشف جرم در کنار اعمال مجازات‌های متناسب از سوی دستگاه قضایی می‌تواند از وقوع مجدد و تکرار دوباره بزه توسط افراد جلوگیری به عمل آورد.
وی رویکرد پلیس آگاهی استان گیلان را در برخورد با جرایم برشمرد و خاطرنشان کرد:‌ پیشگیری از وقوع جرم و کشف علت جرم از جمله موضوعات مهمی است که پلیس آگاهی گیلان در مسیر دستیابی به آن باید از کمک سایر نهادهای مؤثر در این موضوع نظیر دستگاه قضایی استفاده کند.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی گیلان به بحث آموزش‌های همگانی در جامعه نیز اشاره کرد و بیان داشت:‌ علاوه بر تمام این اقدامات،‌ ارتقاء سطح آگاهی مردم و دادن آموزش‌های لازم به آنان می‌تواند به پلیس در کنترل شرایط و کاهش وقوع جرایم کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 14 =