پایان فونداسیون خط چهار مداره مختلط ۲۳۰ و ۶۳ کیلو ولت غرب رشت-انزلی-پره سر

عصرکاسپین،مجری طرح ساختمانی معاونت طرح وتوسعه شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان از پایان فونداسیون خط چهار مداره مختلط ۲۳۰ و ۶۳ کیلو ولت غرب رشت-انزلی-پره سر خبر داد.
منصور یوسفی مجری طرح ساختمانی معاونت طرح وتوسعه شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان گفت: عملیات اجرایی پروژه خط چهار مداره مختلط ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت غرب رشت-انزلی-پره سر که با هدف انتقال بخشی از تولید نیروگاه پره سر به شبکه سراسری و کمک به حذف حبس تولید نیروگاه موصوف و همچنین افزایش پایداری شبکه انتقال استان، از سال ۱۳۹۰ شروع شده بود، پیش‌بینی می‌شود طبق برنامه ریزیهای انجام یافته و در صورت تأمین به هنگام نقدینگی مورد نیاز، در سال ۱۳۹۹ به بهره برداری برسد.

وی افزود: شرکت‌های مازو، همراه افق، پیمان غرب به عنوان پیمانکار احداث فونداسیونها مشغول به فعالیت بوده اند و شرکت قدس نیرو به عنوان مشاور پروژه، مسئولیت ارائه خدمات مهندسی و نظارت کارگاهی پروژه را بر عهده دارد.

طول این خط ۵۸ کیلومتر و دارای ۱۷۷ دستگاه فونداسیون است.

اجرای فونداسیون خطوط انتقال و فوق توزیع نیرو در استان گیلان به دلیل شرایط جوی در فصول پاییز و زمستان، وجود زمین‌های با مقاومت باربری ضعیف، انجام عملیات کشاورزی در زمین‌های شالیزاری خصوصاً در فصول بهار وتابستان و … با چالشهای فراوان و فلج کننده روبرو می باشد که این موضوع باعث طولانی شدن زمان اجرای پروژه ها و حتی گاهاً توقف کامل پروژه می شود. همچنین درطول اجرای قراردادهای پروژه فوق الذکر، مشکلات ناشی از افزایش نامتعارف قیمت‌های فلزات و ارز در سالهای ۹۱ و۹۲ و همچنین نوسانات شدید قیمتها در سال جاری، عدم وجود جبهه کاری کافی به علت معارضین وممانعتهای فراوان حقوقی و همچنین وجود زمینهای با مقاومت باربری ضعیف حاشیه مرداب، روند اجرای پروژه را با کندی مواجه کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 3 =