بازسازی ورزشگاه تختی انزلی ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: تکمیل و بازسازی ورزشگاه تختی انزلی نیازمند اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی است که حدود ۴ میلیارد تومان آن را شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی برعهده گرفته است.

به گزارش عصرکاسپین، مریم بخشی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری المپیاد ورزشی به میزبانی گیلان، اظهار کرد: هدف از برگزاری این المپیاد شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی در بازه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال جهت برنامه ریزی و شرکت در مسابقات المپیک ۲۰۲۲ است.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه از حداکثر ظرفیت‌های مان برای شرکت در این المپیاد بهره مند شده‌ایم، افزود: تمامی هیات‌های ورزشی موظف شدند که برای شرکت در این مسابقات تیم اعزام کنند. گیلان هم میزبان المپیاد تکواندوی دختران و شطرنج دختران و پسران است.

وی گفت: فوک کاسپین گونه در حال انقراض به عنوان نماد این مسابقات در استان معرفی شده، همچنین تالاب بین المللی انزلی و شهرک تاریخی ماسوله هم از دیگر نمادهای این مسابقات هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به وضعیت ورزشگاه‌های در حال تکمیل و بازسازی استان، تصریح کرد: در مناقصه میله گرد ورزشگاه تختی انزلی هیچ شرکت‌کننده‌ای در پی نوسان قیمت‌ها اعلام آمادگی نکرد براین اساس مناقصه آن باید به صورت کشوری برگزار شود، تکمیل این ورزشگاه نیازمند اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی است حدود ۴ میلیارد تومان آن را شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی برعهده گرفته است.

وی بابیان اینکه تکمیل پروژه‌های ورزشی نیازمند اعتبارات ملی است، گفت: ورزشگاه سردار جنگل رشت هم حدود ۳ میلیارد تومان مطالبات نیاز دارد. برای تکمیل استخر مجموعه یادگار امام رشت ۲ میلیارد اعتبار در نظر گرفتیم که با توجه به افزایش قیمت‌ها به ۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

بخشی اضافه کرد: باید وضعیت مالکیت اماکن ورزشی مشخص شود زیرا این موضع یکی از عواملی است که نمی‌توان برای دریافت اعتبار اقدام کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: همواره برای میزبانی از مسابقات ملی و جهانی اعلام آمادگی می‌کنیم. بعد از برگزاری تور جهانی والیبال در منطقه آزاد انزلی، برای میزبانی از جام بین‌المللی نامجو درخواست داده‌ایم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + سه =