بیش از ۶.۵ میلیارد یورو تخلف متهمان پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی

0 105

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مدیر عامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

به گزارش عصرکاسپین ؛ در ابتدای این جلسه که صبح امروز (چهارشنبه) به صورت علنی برگزار شد، قاضی مسعودی مقام اظهار کرد: پرونده حاضر در رابطه با اتهام مشارکت و اخلال در نظام اقتصادی در حوزه پتروشیمی است که این تخلف به مبلغ ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو صورت گرفته است.

وی افزود: اینکه این افراد اتهاماتی به اشخاصی در نهادها یا سازمان‌های دولتی منتسب می‌کنند قطعا نشانه انتساب این اتهامات به آن نهاد و سازمان نیست. ما مجری قانون هستیم و نه مجری مصالح و اقتضائات شخصی این متهمین.
وی افزود: قطعا اگر رایی که صادر می‌شود با دلیل و اتقان قانونی خواهد بود.
در ادامه قاضی مسعودی مقام از حسینی نماینده دادستان خواست که در جایگاه حاضر شده و کیفرخواست متهمین را قرائت کند.

وی با حضور در جایگاه اظهار کرد: تحقیقات نسبت به برخی از متهمان و نسبت به قسمتی از اتهامات آنها تکمیل شده و نسبت به بخش دیگر در دادسرا مفتوح است.

وی افزود: اتهام این متهمین اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در توزیع ارز حاصل از محصولات پتروشیمی و پرداخت عواید حاصل از فروش محصولات پتروشیمی بوده است.

نماینده دادستان گفت: متهمان به عنوان مدیران شرکت از خریداران خارجی پورسانت‌های کلان به نفع خود دریافت می‌کردند و به بهانه دور زدن تحریم‌ها شرکت‌هایی را در خارج از کشور به نام خود تاسیس کرده و وجوهات دریافتی را با حساب خودشان دریافت می‌کردند.

وی افزود: متهمان در تسویه حساب با شرکت‌های تولیدکننده بر اساس نرخ ارز با منشاء داخلی اقدام می‌کردند.

نماینده دادستان در ادامه گفت: کیفرخواست این پرونده به دلیل حجم زیاد قریب به ۷۰۰ صفحه است که آن را به صورت خلاصه در ۱۲۰ صفحه بیان می‌کنم.

وی در ادامه اسامی متهمان و مبالغ تخلف آنها را به این شرح بیان کرد:

۱- رضا حمزه لو متهم به اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در توزیع ارز حاصله از محصولات پتروشیمی به مبلغ ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو همچنین تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۷ میلیون و ۶۵ هزارو ۵۲۵ یورو و ۸ میلیون و ۷۱۰ هزارو ۳۸۶ دلار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 1 =