بیشترین تصادفات منجر به فوت در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها صورت می‌گیرد

عصرکاسپین/رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در بازدید از قرارگاه پلیس راه استان، گفت: بیشترین تصادفات منجر به فوت در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها صورت می‌گیرد.
سردار سید کمال هادیانفر در سفر به استان گیلان گفت: با تحلیل‌های صورت گرفته ۸۲ درصد از تلفات و تصادفات به وقوع پیوسته چهار علت اصلی دارند که اولین علت، انحراف به چپ در جاده‌هایی است که جدا کننده وسط ندارند. سرعت‌های غیر مجاز دومین عامل تصادفات محسوب می شوند و عامل سوم، عدم توجه به جلو می باشد و بیشترین نوع آن استفاده از تلفن همراه است که ۲۷ درصد از مغز انسان را مشغول خود می‌کند و آخرین علت هم خستگی و خواب آلودگی است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در این ایام به علت بارندگی، جاده‌ها لغزنده است و رانندگی در این شرایط باید با احتیاط صورت پذیرد.

وی در ادامه یکی از معضلات ترافیکی کل کشور را موتورسواران و عابران پیاده برشمرد و بیان داشت: با توجه به گزارش رئیس پلیس راه استان گیلان در بحث آموزش فرهنگ ترافیک مختص موتورسواران و عابران پیاده، بسیار برنامه جامع و تاثیرگذاری بوده و نباید از این نوع برنامه‌ها فاصله گرفت.

رئیس پلیس راهور ناجا در پایان بیشترین تصادفات منجر به فوت را در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها اعلام کرد و از رانندگان خواست، با رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدارهای پلیس، سفر خوبی را برای خود و خانواده رقم بزنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 10 =