دستگیری عرضه کنندگان ارز تقلبی در رشت

عصرکاسپین / سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان‌ گفت:‌ عرضه‌کنندگان ارزهای تقلبی در رشت با انجام یک عملیات ضربتی توسط عوامل نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ مجید رسول‌زاده فرساد اظهار داشت: عرضه‌‌کنندگان ارزهای تقلبی در سطح بازار رشت با انجام یک عملیات ضربتی و پس از هماهنگی با مقام قضائی توسط عوامل نیروی انتظامی استان گیلان شناسایی و دستگیر شدند.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه پلیس پس از دریافت اخباری مبنی بر خرید و فروش ارزهای تقلبی در بازار رشت سریعاً وارد عمل شده است عنوان کرد‌: در این عملیات، شخص فروشنده ارزهای تقلبی و متصدی یک صرافی با دستور مقام قضایی دستگیر شدند.

رسول‌زاده فرساد از دستگیری فروشنده ارزهای تقلبی حین ارتکاب به جرم در رشت خبر داد و تصریح کرد: عوامل پلیس پس از اطمینان خاطر از صحت و سقم اخبار واصل شده که بر فعالیت فروشنده ارزهای تقلبی در بازار شهر رشت دلالت داشت برای شناسایی و دستگیری فرد متخلف بلافاصله وارد عمل شدند.
وی به کشف حدود هزار یورو ارز تقلبی از این فروشنده اشاره کرد و در تشریح همکاری وی با متصدی یکی از صرافی‌های شهر رشت ابراز داشت: متهم دستگیر شده در خلال اعترافاتش از همکاری و ارتباط خود با متصدی یک واحد صرافی فروش طلا و سکه در شهر رشت خبر داد.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با تأکید بر اینکه بر اساس اعترافات فروشنده ارزهای تقلبی نیروهای پلیس سریعاً به واحد صنفی ذکر شده اعزام شدند خاطرنشان کرد: در این واحد صنفی ۲۴۰ دلار امریکا، ۱۹۰ دلار استرالیا، ۷۷۸ یوان چین و ۱۰۰ پوند انگلیس کشف شد.

رسول‌زاده فرساد از کشف حدود ۲۰۰ یورو، هزار و ۳۴۵ منات آذربایجان و ۲۶ هزار و ۲۵۰ دینار عراق در این واحد صنفی خبر داد و ابراز داشت: صاحب واحد صنفی متخلف فردی ۳۶ ساله است که پس از کشف و ضبط ارزهای یاد شده وی نیز توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد.

وی با اشاره به ورود ارزهای تقلبی و عرضه آن در بازار رشت توسط افراد سودجو بیان داشت: تشخیص تقلبی بودن این ارزها بدون استفاده از دستگاه‌های فنی مخصوص امکان‌پذیر نیست، بنابراین از کلیه شهروندان تقاضا داریم برای خرید ارز مورد نیاز خود به مراکز معتبر مراجعه کنند.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه مردم برای تهیه ارز تنها باید از طریق صرافی‌های مجاز و با اخذ فاکتور خرید اقدام کنند ابراز داشت:‌ به شهروندان توصیه می‌شود به هیچ عنوان به ارزانی ارزهایی که با قیمت تمام شده کمتر در بازار آزاد عرضه می‌شوند توجه نکنند.

رسول‌زاده فرساد دقت و هوشیاری مردم و عموم شهروندان گیلانی در برخورد با عوامل سودجو و کلاهبردار را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک می‌توانند مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به اطلاع عوامل نیروی انتظامی برسانند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =