باستی : راه اندازی کارخانه نوآوری از ویژه برنامه‌های سال جاری پارک علم و فناوری گیلان

عصرکاسپین / رییس پارک علم و فناوری گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه ، از احداث پارک فناوری گیلان در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در کیلومتر چهار محور رشت به قزوین خبر داد و گفت: صدور مجوز استقرارپنج شرکت دانش‌بنیان در این پارک در حال انجام است.
علی باستی اظهار کرد: گیلان دارای ۳۰۰ شرکت دانش بنیان، هسته‌ای و واحدهای فناوری است.

رییس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به برگزاری نمایشگاه فن بازار کشور در هفته پژوهش به دبیری پارک گیلان در تهران افزود: نوزدهمین نمایشگاه و بزرگ‌ترین نمایشگاه حوزه پژوهش و فناوری در تهران از سوی ما برگزار شد که ازنظر تعداد حضور شرکت‌ها و تنوع آن‌ها بی‌نظیر بود و به‌جای اینکه شرکت‌ها دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند شرکت‌های صنعتی درخواست‌های خود را بیان کرده و از دانش فناورانه‌ شرکت‌ها استفاده کردند.

باستی با اشاره به نهایی شدن آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری در پارک گیلان افزود: افتتاح حساب و ۳۵ درصد سهام از سهامداران و تمهید مقدمات برای تأسیس نهایی صندوق پژوهش و فناوری گیلان انجام شده است.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه، صدور مجوز مرکز رشد آستارا و رودسر، افتتاح صندوق پژوهش، شناسایی ظرفیت‌‌های صنایع خلاق به عنوان مهمترین برنامه‌های سال گذشته یاد کرد.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه ترویج شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر برنامه‌هایی است که دنبال می‌شود افزود: دولت ۱۳۰ خدمت برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تعیین کرده است.
وی راه اندازی کارخانه نوآوری را از ویژه برنامه‌های سال جدید عنوان کرد .
وی با اشاره به صادرات محصولات تولید شده شرکت‌های دانش بنیان به خارج از مرزها خاطر نشان کرد: سال گذشته ۳۰۰ هزار دلار کالاهای شرکت‌های دانش بنیان گیلان به دیگر کشورها صادر شده است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان ادامه داد: مواردی همچون معافیت مالیات، ارائه تسهیلات کلان، مشوق‌های صادراتی، حضور در نمایشگاه‌ها از مهمترین حمایت‌های دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =