رشد دو برابری مصرف برق استان گیلان در ۱۰ سال اخیر

رشد دو برابری مصرف برق استان گیلان در ۱۰ سال اخیر

عصرکاسپین / مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: رشد مصرف برق استان گیلان در ۱۰ سال اخیر نسبت به متوسط رشد مصرف برق کشور حدود دو برابر بوده است.
عظیم بلبل‌آبادی با اشاره به اینکه نیاز مصرف غیر همزمان این شرکت از سال ۹۱ تا سال ۹۷، ۶۳.۶ درصد رشد داشته است، افزود: ظرفیت ترانسفورماتورهای شرکت در این مدت ۲۰.۵ درصد رشد داشته است و بیانگر این است که رشد نیاز مصرف استان حدود ۳ برابر سرمایه‌گذاری در شبکه برق بوده است.
وی افزود: رشد مصرف برق استان گیلان طی سال‌های ۸۷ تا ۹۷ و در مدت ۱۰ سال، حدود هفت درصد بوده است که نسبت به متوسط رشد مصرف برق کشور که ۴.۶۲ درصد است، بسیار زیاد است؛ به عبارتی رشد مصرف برق استان در ۱۰ سال اخیر، حدود دو برابر متوسط کشوری بوده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان به الگوی مصرف برق در استان گیلان اشاره کرد و گفت: ۴۶ درصد مصرف انرژی برق استان گیلان مربوط به مصارف خانگی است؛ یعنی بیش از ۱۰۰۰ مگاوات در فصل تابستان، بار استفاده از کولرها را داریم.
وی خاطرنشان کرد: این مقدار مصرف در مقایسه با پیک بار سال گذشته که مقدار آن ۱۸۳۵ مگاوات بود، نشان می‌دهد که ۵۰ درصد از پیک بار استان ناشی از مصرف کولرهاست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =