همسان‌سازی و پرداخت به‌موقع حقوق مطالبه کارکنان شهرداری رشت

0 149

عصرکاسپین /در نشست مشترک شهردار و عضو شورای اسلامی شهر رشت با بانوان شاغل در مجموعه شهرداری به همسان سازی و پرداخت به موقع حقوق کارکنان شاغل به عنوان یکی از خواسته ها و مطالبات پرسنل این مجموعه تاکید شد.

شهردار رشت ظهر امروز در جمع بانوان شاغل در مجموعه شهرداری در سالن همایش سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت با اشاره به اینکه اداره امور شهرداری رشت با دیگر شهرداری‌هایی که در آن خدمت می‌کرد متفاوت است، اظهار کرد: حقوقی که در شهرداری رشت دریافت می‌کنم یک‌صدم حقوقی است که در تهران دریافت می‌کردم.

ناصر حاج محمدی با تأکید بر اینکه مجموعه شهرداری رشت را همچون فرزندان خود می‌داند، افزود: در مسیر حرکت شهرداری رشت موانعی بسیاری به لحاظ مشکلات مالی وجود دارد و باید برای رفع آن‌ها شبانه‌روز تلاش کنیم

وی با بیان اینکه مصرف‌کنندگان شهرداری‌ها شهروندان هستند، گفت: باید بهترین خدمات را به شهروندان ارائه کنیم و چنانچه در این مسیر غفلت و کم‌کاری انجام بشود یقیناً شهردار مخاطب پاسخگویی برای تمام مشکلات خواهد بود.

شهردار رشت با اشاره به اینکه بسیاری از ابلاغ‌ها را لغو کرده، تصریح کرد: رشت، شهر اولین‌ها است و باید با تلاش مضاعف بار دیگر به این جایگاه دست پیدا کند و یقیناً چهار هزار نفر نیروی شاغل در شهرداری رشت توان پاسخگویی به‌تمامی نیازهای شهر رشت را دارند.

حاج محمدی با بیان اینکه بالغ‌بر سیصد نفر پرسنل خانم در شهرداری رشت مشغول فعالیت هستند، گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی بشود که این تعداد خانم شاغل در شهرداری رشت به‌عنوان الگو در مباحث مختلف در شهر مشخص باشند.

برخورد با افراد متخلف شهرداری رشت

وی با تأکید بر اینکه از پرسنل شهرداری رشت دفاع می‌کنم، بیان کرد: از پرسنل شهرداری رشت دفاع می‌کنم اما چنانچه خلافی از هر فرد یا واحدی مشاهده کنم شخصاً وی را به دادگستری معرفی می‌کنم و دراین‌باره با هیچ‌کسی تعارف ندارم.

شهردار رشت با اشاره به اینکه پرسنلی که کیفیت نداشته باشد را استفاده نمی‌کند، افزود: نام شهرداری برایم مقدس است و انتظار دارم کارکنان شهرداری رشت نیز در این مجموعه به این مهم پایبند باشند.

حاج محمدی به انعقاد قرارداد پیرامون فیبر نوری در رشت اشاره کرد و گفت: اقدامات بسیاری با چنین محوریت‌هایی به‌زودی در شهر رشت رقم می‌خورد.

وی با تأکید بر اینکه طرح مهندسی منابع انسانی در شهرداری رشت را در دستور کار قرار داده، بیان کرد: در بحث نظارت آسفالت، فضای سبز و غیره با مشکلات فراوانی مواجه هستیم و این مسئله را بررسی می‌کنیم.

شهردار رشت با انتقاد از وضعیت آسفالت رشت تصریح کرد: بارها مسؤولان استانی و شهروندان دراین‌باره گلایه‌های فراوانی مطرح کردند و باید دراین‌باره اقدامات تسریع شده و به شهرسازی انسان‌محور توجه داشته باشیم.

پرداخت به‌موقع حقوق پرسنل شهرداری رشت

معاون مالی و اقتصادی شهرداری منطقه ۳ رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه انتظار داریم حقوق ماهیانه را به‌موقع دریافت کنیم اظهار کرد: از افرادی که می‌گویند شهرداری رشت آلوده به رانت و فساد است گلایه داریم چون هر زمان خواستیم درباره برخی از اقدامات اعتراض کنیم گفتند دخالت نکنید.

هاجر خرم‌دل با تأکید بر اینکه شهرداری رشت بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان مطالبه دارد، بیان کرد: پرداخت به‌موقع حقوق، همسان‌سازی حقوق و شایسته‌سالاری از انتظارات کارکنان شهرداری رشت از شهردار است.

وی با بیان اینکه از شهردار رشت انتظار داریم از مجموعه کارکنان شهرداری دفاع کند، گفت: بدهی میلیاردی شهرداری رشت به‌واسطه عملکرد نامطلوب شهرداران ادوار گذشته است و یقیناً اجرای آسفالت و توجه به فضای سبز شهرداری رشت ازجمله مباحثی است که شهر رشت به آن بسیار نیاز دارد.

کمیت، ملاک ارزیابی در شهرداری رشت

یکی از بانوان شاغل در شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برخی در شهرداری ساعت ۹ صبح در محل کار حاضر می‌شوند، اظهار کرد: این افراد ساعت دوازده ظهر محل خدمت خود را ترک می‌کنند اما حقوق، مزایا و اضافه‌کاری را به‌طور کامل دریافت می‌کنند.

مریم گل‌آرا با بیان اینکه بانوان شاغل در مجموعه شهرداری رشت انتظار دارند از مزایایی ازجمله استخر و غیره همچون پرسنل دیگر دستگاه‌ها برخوردار شوند، گفت: متأسفانه کمیت فعالیت نسبت به کیفیت فعالیت در شهرداری رشت در برخی مواقع بیشتر ملاک ارزیابی است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به‌عنوان تنهای بانوی عضو در شورای رشت برگزاری دیدار مابین بانوان شاغل در شهرداری رشت با شهردار را تکلیفی برای خود می‌دانستم، اظهار کرد: شهرداری رشت نیازمند چابک سازی است و این مهم در رأس برنامه‌های شهردار رشت قرار دارد.

فاطمه شیرزاد با تأکید بر نقش زنان در مباحث مختلف گفت: زنان در کنار مسؤولیت‌هایی که به‌عنوان همسر و مادر بر عهده‌دارند ثابت کرده‌اند که می‌توانند مدیرانی موفق باشند.

وی با بیان اینکه مطالبات شهرداری رشت از دستگاه‌های دولتی در دستور کار شهردار رشت قرار بگیرد افزود: پیشنهاد می‌کنم در بحث عوارض و غیره همچون دستگاه‌هایی ازجمله مخابرات و برق قبوض کاغذی را حذف کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به افزایش خدمات رفاهی کارکنان شهرداری رشت تصریح کرد: پیمان‌نامه‌ها و قراردادهایی که مابین شهرداری رشت با برخی از کارکنان و کارگران منعقد می‌شود نیازمند بازنگری و نظارت بیشتری هستند و فعال شدن بحث‌های نظارتی در شهرداری رشت ضروری به نظر می‌رسد.

شیرزاد با بیان اینکه بانوان شاغل در شهرداری رشت از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار هستند، افزود: بسیاری از بانوان شاغل در شهرداری رشت توانایی حضور در جایگاه‌هایی ازجمله شهرداری مناطق، معاونت‌ها و غیره را دارد.

وی با تأکید بر تکریم ارباب‌رجوع در مجموعه شهرداری رشت گفت: امیدوارم همه ما با تلاش مضاعف در خدمت شهر و شهروندان باشیم و متأسفانه باید اعلام کنم که وضعیت فضای سبز رشت در حال حاضر برازنده نیست و معایب سیما و منظر در مقابل چشمان همه قرار دارد و گویا فشارهایی از سوی مدیران و برخی از همکاران شورایی پیرامون انعقاد قراردادهایی دراین‌باره انجام می‌شود.

در این جلسه تعدادی از بانوان شاغل در مجموعه شهرداری رشت به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون مباحث مربوط به مشکلات حوزه مدیریت شهری پرداختند./ فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.