ترامپ: بوریس جانسون “ترامپ بریتانیا” است

ترامپ: بوریس جانسون “ترامپ بریتانیا” است/ ادعای اشتباه رئیس‌جمهور آمریکا بر داشتن قدرت نامحدود

عصرکاسپین / رئیس‌جمهوری آمریکا با بیان اینکه مردم، نخست‌وزیر جدید بریتانیا را “ترامپ بریتانیا” خطاب می‌کنند گفت این رهبر جدید “مرد خوبی” است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع سازمان جوانان محافظه‌کار موسوم به “نقطه عطف یواس‌ای” گفت: ما یک مرد واقعا خوب داریم که قرار است نخست‌وزیر بریتانیا شود. اکنون او بوریس جانسون است. مرد خوب، سرسخت و باهوشی است.

او افزود: آن‌ها می‌گویند “ترامپ بریتانیا”. آن‌ها او را ترامپ بریتانیا صدا می‌کنند و مردم می‌گویند این چیز خوبی است. آنها مرا آنجا دوست دارند. این چیزی است که آنها می‌خواهند. این چیزی است که آنها به آن نیاز دارند.

نظرسنجی ماه ژوئن موسسه گالوپ نشان می‌دهد، ۲۶ درصد از مردم بریتانیا عملکرد رهبری آمریکا را تایید می‌کنند. براساس نظرسنجی یوگاو، ۲۱ درصد مردم بریتانیا نظر مثبتی درباره ترامپ دارند.

ترامپ سه‌شنبه در توییتر به بوریس جانسون تبریک گفت. او نوشت: او فوق‌العاده خواهد بود!

او پیشتر هم از بوریس جانسون تعریف کرده بود. اوایل امسال ترامپ به روزنامه سان گفت، این شهردار سابق لندن به عنوان نخست‌وزیر “عملکرد بسیار خوبی” خواهد داشت.

ترامپ سپس پرسید؟ نایجل فاراژ کجاست؟ بعددستش را مانند سایه‌بان بالای چشمانش قرار داد و گفت: باید همین‌جاها باشد. من او را دیدم. به او گفتم اینجا چه می‌کنی؟ او کمی از شما پیرتر است. او ۳۲ درصد از آرا را در انگلیس به دست آورد. ممنون نایجل. او عالی عمل کرد. می‌دانم همکاری خوبی با بوریس خواهد داشت.

ترامپ در ادامه سخنرانی طولانی خود گفت، تعرفه‌های وضع شده از سوی او “میلیاردها” دلار را برای آمریکا به همراه خواهد داشت.

او همچنین ضمن توهین به نام خانوادگی دو قسمتی الکساندریا اوکازیو کورتز، یکی از اعضای رنگین پوست کنگره که منتقد ترامپ است، در ادعایی نادرست گفت که قدرت نامحدود دارد.

او با اشاره به بخشی از قانون اساسی آمریکا که به رییس جمهور قدرت اجرایی می‌دهد – اما نه قدرت نامحدود – ، گفت: من ماده ۲ را در اختیار دارم که به من حق می‌دهد به عنوان رییس جمهور هر کاری که خواستم انجام دهم اما حتی درباره آن صحبت هم نمی‌کنم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + ده =