رفتار برده‌وار پلیس آمریکا با متهم سیاه‌پوست سوژه شد

رفتار برده‌وار پلیس آمریکا با متهم سیاه‌پوست سوژه شد

رفتار برده‌وار پلیس آمریکا با یک متهم سیاه‌پوست و کشیدن او با طناب به دنبال اسب به سوژه کاربران تبدیل شد.

عصرکاسپین / رفتار برده‌وار پلیس آمریکا با متهم سیاه‌پوست سوژه شداقدام دو افسر پلیس در آمریکا که سوار بر اسب از یک طناب برای راه بردن مردی سیاه‌پوست در خیابان‌های شهر «گالوستون» در تگزاس استفاده می‌کنند نژادپرستانه و یادآور دوران برده‌داری توصیف شد و به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

«ورنون هیل»، رئیس اداره پلیس گالوستون تأیید کرده که افسران پلیس بعد از دستگیری «دونالد نیلی» به اتهام تخطی از قانون طنابی را به دستبند او وصل کرده و او را به دنبال اسب کشانده‌اند.

انتشار تصاویر مربوط به این رویداد خشم کاربران در فضای مجازی را به دنبال داشت و عده زیادی آن را با عصر برده‌داری در آمریکا مقایسه کردند. یک کاربر در توئیتر نوشته است: «مثل اینکه دارند او را به مزایده فروش برده‌ها می‌برند.»
«جیمز داگلاس»، رئیس انجمن ملی حمایت از رنگین‌پوستان آمریکا در مصاحبه با روزنامه «هیوستون‌کرونیکل» گفت: «در سال ۲۰۱۹ قرار داریم نه سال ۱۸۱۹.»

واکنش‌هایی از این دست پلیس گالوستون را به عذرخواهی وادار کرد. رئیس اداره پلیس گالوستون گفت: «اول از همه لازم است من از آقای نیلی بابت این شرمساری غیرضرور عذرخواهی کنم.»

وی اضافه کرد: «با آنکه این روش، تکنیکی است که آموزش داده می‌شود و ممکن است در برخی شرایط بهترین روش باشد معتقدم که افسران ما در این مورد قضاوت مناسب به خرج ندادند و می‌توانستند در محل دستگیری منتظر خودوری انتقال متهمان بمانند.»

پلیس از دو افسر سفیدپوست دفاع کرده و گفته که آنها قصد بدی نداشته‌اند. اداره پلیس همچنین ادعا کرده به منظور جلوگیری از تکرار رویدادهای مشابه در سیاست‌های خود تغییر ایجاد خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =