مادورو: بولتون در ترور نافرجام من دست داشت و ما مدرک داریم

مادورو: بولتون در ترور نافرجام من دست داشت و ما مدرک داریم

عصرکاسپین / رئیس‌جمهور ونزوئلا در اولین سالگرد ترور نافرجامش در »کاراکاس» اعلام کرد که دولت این کشور درباره دست داشتن «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این اقدام مدرک دارد.
مادورو: بولتون در ترور نافرجام من دست داشت و ما مدرک داریم
نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا در یک گفت‌و‌گو که تلویزیون ملی این کشور منتشر کرده، از مدارک موجود درباره دست داشتن مشاور امنیت ملی دولت «دونالد ترامپ» در تلاش نافرجام برای ترور رئیس‌جمهور ونزوئلا خبر داده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا در گفت‌و‌گو با «مکس بلومنتال» خبرنگار آمریکایی درباره تلاش برای ترورش در جریان سخنرانی چهاردهم مرداد ۱۳۹۷ در جمع نظامیان ارتش ونزوئلا در «کاراکاس» صحبت کرد.

این حادثه زمانی رخ داد که تلویزیون ونزوئلا به صورت زنده در حال پخش مراسم و سخنرانی مادورو بود. تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد که ناگهان از آسمان صدای انفجار شنیده می‌شود و مادورو و همراهانش از این صدا جا می‌خورند.

ثانیه‌هایی بعد هم سربازانی که در برابر جایگاه سخنرانی ایستاده‌اند، با شنیدن صدای انفجار سراسیمه فرار می‌کنند. در پی این حادثه، مادورو مجبور به ترک محل شد. «خورخه رودریگز» سخنگوی وقت دولت ونزوئلا با تایید خبر انفجار یک پهپاد اعلام کرد که این پهپاد حامل مواد منفجره بوده و قصد ترور رئیس‌جمهور را داشت اما هدف قرار گرفت.

نیکلاس مادورو در مصاحبه با بلومنتال گفت: «یک سال از ترور نافرجامم گذشت. من امروز می‌توانم بگویم که ما مدرکی داریم که ثابت می‌کند این ترور نافرجام به دستور جان بولتون از کاخ سفید صادر شد. سر نخ همه چیز به جان بولتون می‌رسد، کسی که طرز فکری مجرمانه و ذهنیت یک قاتل را دارد».

رئیس‌جمهور ونزوئلا افزود: « من در حال حاضر نمی‌توانم رئیس‌جمهور ترامپ را متهم کنم اما من همه دلایل و شواهد لازم برای درخواست تحقیقات از (فعالیت‌های) جان بولتون را در اختیار دارم».

اظهارات مادورو درباره دست داشتن بولتون در ترور نافرجام سال گذشته در ادامه تنش‌ها بین ونزوئلا و آمریکا مطرح شده است؛ تنش‌هایی که با تشدید فشارهای واشنگتن علیه دولت مشروع ونزوئلا تشدید شده است.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور از سوم بهمن ماه سال گذشته در اقدامی غیرقانونی «خوان گوایدو» را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند و علاوه بر اعمال انواع فشارهای اقتصادی و تهدید نظامی دولت قانونی ونزوئلا، از اقدام گوایدو برای کودتا حمایت کردند. این اقدام‌های مداخله جویانه آمریکا با مخالفت ایران، روسیه، چین،کوبا، بولیوی، ترکیه و برخی کشورهای دیگر مواجه شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =