جنجال در بهارستان بر سر انتقال آب «دریای خزر»/ نمایندگان شمال کشور: بلای دیگری مانند زاینده‌رود و ارومیه درست نکنید

عصرکاسپین /صحن علنی مجلس شورای اسلامی که صبح امروز در غیاب علی لاریجانی به ریاست مسعود پزشکیان اداره می‌شد، حین دستور بررسی یک فوریت الحاق یک تبصره به ماه ۲۰۶ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، برای چند لحظه متشنج شد.

زمانی که صحن مشغول بررسی دستور کار روز بود، نمایندگان شمال کشور در یک حرکت اعتراضی با در دست داشتن نوشته‌هایی به جایگاه هیئت رئیسه رفتند.

دست‌نوشته‌های نمایندگان گلستان، گیلان و مازندران حاوی پیام‌هایی شامل: «نه ملت به انتقال آب دریای خزر»، «اسیتضاح وزیر نیرو فوری»، «مردم اجازه نابودی دریای خزر را نمی‌دهند»، «انتقال آب خزر مساوی با نابودی محیط زیست» و «بلای زاینده رود و ارومیه را برای دریای خزر تکرار نکنید» بود.

با حضور نمایندگان شمال در جایگاه هیئت رئیسه برخی نمایندگان دیگر از کمیسیون‌ انرژی و دیگر کمیسیون‌ها هم با حضور در جایگاه آنان را همراهی و بر اعتراض آنان مهر تأیید زدند.

نمایندگان معترض گِرد مسعود پزشکیان حلقه زده و خواسته خود را فریاد می‌زدند که وی با صدای بلند دائم از آنان می‌خواست به جایگاه خود بازگردند.

این درخواست پزشکیان اما به جایی نرسید، به طوری که عصبانی شد و فریاد زد نمایندگان شمال تخلف می‌کنند سر جایتان برگردید!

فریادهای نایب رئیس مجلس منجر به این شد که دیگر نمایندگان برای پراکنده کردن معترضان حاضر در جایگاه هیئت رئیسه به جایگاه بروند و با کشیدن دست‌نوشته‌ها از دست نمایندگان معترض، آنان را متفرق کنند.

در این میان احمدی لاشکی و لاهوتی نمایندگانی بودند که بر اعتراض خود اصرار داشتند و اجازه گرفتن دست نوشته‌هایشان را به کسی نمی‌دادند.

ازدحام در جایگاه هیئت رئیسه دیگر نمایندگان را هم از جایشان بلند کرد و به جلوی جایگاه کشاند به طوری که برای لحظاتی کمتر نماینده‌ای سر جای خود نشسته بود و مجلس به شدت بی‌نظم شد.

نمایندگان بعد از پایین آمدن از جایگاه هیئت رئیسه برای لحظاتی شعارهای اعتراضی خود را مقابل خبرنگاران گرفتند و بعد از آن سر جای خود نشستند و جلسه به حالت آرامش بازگشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + شانزده =