فرمانده انتظامی گیلان خبر داد: انهدام ۱۲ باند جعل و کلاه‌برداری در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان از انهدام ۱۲ باند جعل و کلاهبرداری در ۶ ماه نخست امسال در گیلان خبر داد.

عصرکاسپین/ سردار محمرضا اسحاقی در مراسم رژه نیروی انتظامی به مناسبت آغاز هفته ناجا، اظهار کرد: اقتدار و امانتدای از ویژگی‌های بارز نیروی انتظامی است و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری “هیچ نیرو و سازمانی به اندازه نیروی انتظامی در مقابل چشم مردم قرار ندارد”.

فرمانده انتظامی گیلان شعار امسال هفته ناجا را «پلیس هوشمند، امین مردم» عنوان کرد و در خصوص اقدامات پلیس گیلان در نیمه نخست امسال افزود: انجام ۲۹۳ هزار و ۶۱۸ فقره عملیات، پاسخگویی و ارائه خدمات مشاوره‌ای به ۶۱۷ هزار نفر و ۶۱۸ فقره تماس مردمی با سامانه فوریت‌های پلیس، افزایش کشف ۳۶ درصدی کالاهای قاچاق، انهدام ۱۲ باند جعل و کلاهبرداری از جمله اقدامات پلیس گیلان در ۶ ماه نخست امسال بوده است.

اسحاقی با بیان اینکه شاخص‌های امنیتی و انتظامی نظیر دستگیری سارقان، کشف مواد مخدر، کالاهای قاچاق و جرائم رایانه‌ای از ۳۰ تا ۹۰ درصد افزایش و به همین اندازه وقوع جرم در استان کاهش یافته است، گفت: تاکنون ۱۵ هزار و ۵۲۸ وبگاه توسط همکاران ما جهت شناسایی مجرمین فضای مجازی رصد شده است.

وی با اشاره به کاهش ۱۳ درصدی جان‌باختگان حوادث رانندگی در استان تصریح کرد: طی نیمه نخست امسال متاسفانه ۳۱۲ نفر از هموطنان ما در اثر تصادفات در جاده‌های استان جانباختند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی گیلان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۲۴۴ هزار و ۹۱۸ مورد خدمات الکترونیکی در دفاتر پلیس +۱۰ استان ثبت شده که از دیگر اقدامات نیروی انتظامی گیلان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + سه =