فرماندار رشت :در دهه فجر بیش از دو هزار برنامه فرهنگی، هنری و مذهبی در شهرستان رشت اجرا خواهد شد

عصرکاسپین/فرمانداررشت در نشست خبری در سالن اجتماعات فرمانداری رشت با اشاره به پروژه‌های دهه فجر این شهرستان، اظهار کرد: در ایام دهه فجر امسال ۲۵۲ پروژه با بیش از هزار و ۳۰۳ میلیارد تومان اعتبار بهره برداری می‌شود.

وی در ادامه افزود: از این تعداد ۲۰۴ پروژه مربوط به بخش دولتی بوده که بیش از هزار و ۴۶ میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده است.

فرماندار رشت در تشریح پروژه‌های این شهرستان برای ایام الله دهه فجر، گفت: عملیات اجرایی و کلنگ زنی ۱۲ پروژه عمرانی و مدیریت شهری با اعتبار ۶۱۰ میلیارد تومان، ۱۵۲ پروژه عمران شهری و روستایی با اعتبار ۲۳۱ میلیارد تومان شامل اجرای طرح هادی آسفالت جاده‌های مواصلاتی، بهسازی و ترمیم جاده‌های شهری و روستایی و تقویت گاز و آب شهری بخشی از طرح‌های این شهرستان در ایام دهه فجر است.

وی ادامه داد: در حوزه شهری و روستایی نیز ۳۶ طرح اقتصادی مربوط به بخش خصوصی با اعتبار هزار و ۴۶ میلیارد تومان، ۱۵۲ پروژه عمران شهری و روستایی با اعتبار ۲۳۳ میلیارد تومان شامل به سازی جاده‌ها، توسعه شبکه تقویت آب شهری نیز در این ایام افتتاح می‌شوند

مؤمنی زاده با اشاره به بهره برداری از ۱۵ پروژه سازمان صنعت و معدن با اعتبار هزار و ۱۳ میلیارد تومان در خصوص احداث واحدهای تولیدی، افزود: سه پروژه با اعتبار ۲۸ میلیارد تومان شامل طرح تجهیز اراضی و افتتاح واحدهای تولیدی در بخش کشاورزی نیز افتتاح خواهد شد.

فرماندار رشت به بهره برداری از چهار پروژه حوزه آموزش نیز در این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه‌ها یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی بهره برداری از پنج پروژه ورزش و جوانان با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان اعم از زمین چمن مصنوعی در روستاها، پیست دوچرخه سواری و تعداد ۵۲ پروژه در فصل حمایتی با هزینه کرد ۴ میلیارد تومان برای احداث مسکن مددجویان، احداث واحدهای خدماتی جامعه معلولین را از دیگر پروژه‌های پیش بینی شده اعلام کرد.

مؤمنی زاده همچنین به اجرای برنامه‌های هنری و فرهنگی و مذهبی در این ایام نیز اشاره و اظهار کرد: بیش از دو هزار برنامه فرهنگی، هنری و مذهبی در شهرستان رشت پیش بینی و اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه با بهره برداری از طرح‌ها و پروژه‌های دهه فجر امسال در رشت دو هزار و ۲۸۳ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد، گفت: از این تعداد هزار و ۵۱۳ فرصت شغلی موقت و ۷۷۰ اشتغال دائم است.

فرماندار رشت ادامه داد: امسال از نظر تعداد پروژه‌ها با کاهش ۲۳ درصدی و از نظر میزان اعتبار و اشتغال زایی نیز به ترتیب با افزایش ۵۲ درصد و ۱۱ درصدی مواجه هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 10 =