توزیع رایگان ماسک و محلول‌های شوینده در گیلان

0 135

عصرکاسپین/فیروز سرودی با اشاره به کمبود ماسک و ژل‌های ضدعفونی‌کننده در مراکز عرضه محصولات بهداشتی و آرایشی گیلان اظهار کرد: بنا بر تصمیم هیئت‌امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران تهیه و توزیع ماسک و ژل‌های ضدعفونی‌کننده در استان از فردا به‌صورت رایگان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت مستقیماً اقدام به خرید ماسک و تولیدات مواد ضدعفونی‌کننده کرده، افزود: به‌منظور جلوگیری از احتکار احتمالی و همچنین تسریع در توزیع ماسک‌های بهداشتی و ژل‌های ضدعفونی‌کننده، مجوز تولید مواد ضدعفونی‌کننده در دو کارخانه در گیلان گرفته‌شده وزارت بهداشت نیز مستقیماً مسؤولیت تولید و توزیع ماسک‌ها را در سراسر کشور متقبل شده است.

سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر ضرورت رعایت نکات بهداشتی توسط مردم گفت: ماسک‌های خریداری‌شده و وارداتی به همراه بسته‌ آموزشی و محلول شوینده، از طریق خانه‌های بهداشت، مراکز جامع خدمات سلامت، پایگاه‌های سلامت و واحدهای بهداشتی استان بین مردم توزیع می‌شود.

سرودی از رایگان بودن ماسک‌های بهداشتی و ژل‌های شستشو در گیلان خبر داد و تصریح کرد: دستورالعمل ممنوعیت خریدوفروش ماسک در داروخانه‌ها به‌زودی ابلاغ می‌شود و مراکز بهداشتی و داروخانه‌ها حق فروش این ملزومات بهداشتی را نخواهند داشت./فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هشت =