بازدید معاون رئیس جمهور. تاکید دکتر نوبخت بر تسریع اجرای روند پروژه‌های مرمتی در بازدید از سه مسجد تاریخی رشت

معاون رئیس جمهور از روند مرمت سه مسجد تاریخی رشت بازدید به عمل آورد
عصرکاسپین/روز جمعه نهم خردادماه ۹۹، دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه استاندار گیلان، معاون عمرانی ، رییس سازمان برنامه بودجه گیلان، مدیرکل میراث فرهنگی و مدیر کل بنیاد مسکن گیلان از روند پروژه های مرمتی مسجد صفی و مسجد مستوفی و مسجد اردبیلیان رشت بازدید کردند.
دکتر نوبخت معاون رییس جمهور با تاکید بر ضرورت حفظ اصل هویت این مساجد گفت: در مرمت و ساماندهی بناها تمام مدارک و شواهد مربوط جمع اوری و مستند سازی شود و اصل هویت مساجد به حالت اولیه بازگردد.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلام تامین اعتبار لازم برای اتمام این پروژه‌ها در سال جاری، خاطر نشان کرد: مرمت این بناها می‌بایست بر اساس ضوابط میراثی بوده و تا پایان اسفندماه به بهره‌برداری برسد.
دکتر نوبخت همچنین با توجه به تاریخی بودن مدرسه مستوفی بر ضرورت آغاز عملیات اجرایی مرمت مدرسه مستوفی تاکید کرد و افزود:مساعدت لازم برای تخصیص اعتبار ویژه برای این مدرسه انجام خواهد شد.
گفتنی ست در جریان بازدید از پروژه مرمتی مساجد صفی، اردبیلیان و مستوفی، مشاور طرح احیاء، پیمانکار و معاون میراث گیلان گزارشی درباره بناهای تاریخی، مرمت وساماندهی آن‌ها و کاوش های صورت گرفته در داخل بنا ارائه نمودند.
شایان ذکر است مسجد صفی و مسجد و مدرسه مستوفی در فهرست اثار ملی کشور به ثبت رسیده‌اند و مسجد تاریخی اردبیلیان در شرف ثبت در فهرست اثار ملی کشور بوده و بزودی شماره ثبت آن از سوی وزیر به استاندار گیلان ابلاغ خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − هفت =