چگونه بدن با خواب عمیق ترمیم می شود؟

یک متخصص طب سنتی ایرانی، با اشاره به اثرات خواب آوری گیاه اسطوخودوس، خاطرنشان کرد: دم کرده اسطوخودوس به تنظیم خواب کمک می کند.

عصرکاسپین/دکتر محمدرضا مسرورچهر در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به خواص جالب گیاه اسطوخودوس، اظهار کرد: از دیدگاه طب سنتی این گیاه دارای مزاج گرم و خشک است.

وی با بیان اینکه اسطوخودوس موجب تقویت بدن و قلب و مغز می شود، افزود: این گیاه قوه فکر را تقویت می کند و موجب تیز شدن حواس و مغز می شود.

این متخصص طب سنتی ایرانی، با اشاره به اثرات مثبت مصرف دم کرده اسطوخودوس بر سیستم عصبی و گوارش، یادآور شد: این گیاه برای مغز و سیستم عصبی اثر آرام بخشی دارد و به رفع وحشت و برخی از ترس های ناگهانی و بی دلیل به ویژه در کودکان کمک می کند.

مسرورچهر، اسطوخودوس را موجب از بین رفتن غم دانست و اضافه کرد: دم کرده این گیاه به همراه عسل و نبات علاوه بر شیرینی شدن، اثرات آن را افزایش می دهد.

وی از افراد دارای مشکلات تنفسی در ناحیه قفسه سینه و مجازی تنفسی خواست دم کرده اسطوخودوس مصرف کنند و گفت: این گیاه به افرادی که برای صاف کردن سینه و صدای خود سرفه های مکرر می کنند، بسیار مفید است.

این پزشک و متخصص طب سنتی ایرانی، با اشاره به اثرات خواب آوری گیاه اسطوخودوس، خاطرنشان کرد: دم کرده اسطوخودوس به تنظیم خواب کمک می کند. افرادی که خواب خوبی ندارند با مصرف این گیاه خوای عمیق را تجربه می کنند، زیرا خواب عمیق در طب سنتی خیلی مهم است و موجب ترمیم بدن می شود، اما اگر خواب سطحی باشد، سلامتی بدن دچار مشکل می شود.

وی باور رایج در میان مردم درباره بدون عوارض بودن گیاهان دارویی را نادرست دانست و بیان کرد: همه داروها از جمله گیاهی دارای عارضه هستند و اگر به جای درست خودشان استفاده نشوند، سلامتی را دچار مشکل می کنند.

مسرورچهر، با بیان اینکه اسطوخودوس برای افرادی که دارای مزاج گرم و خشک هستند حالت تهوع ایجاد می کند، یادآور شد: چنین افرادی با مصرف دم کرده این گیاه غم و دلهره پیدا می کنند و باید در صورت مصرف آن را اصلاح کنند تا حرارت بدنشان کاسته شود./ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + چهارده =