۱۳۰ درصد صادرات کالا از بندری انزلی افزایش داشته است/ کمک سازمان بنادر به احیای تالاب بین المللی بندرانزلی

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: ۱۳۰ درصد صادرات کالا نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در مجتمع بندری انزلی افزایش داشته است.

عصرکاسپین/ حمیدرضا آبایی اظهار داشت: با وجود تحریم های ظالمانه و همچنین شیوع ویروس کرونا شرایط خاصی را در حال تجربه هستیم ولی صنعت دریایی توانست در جبهه های اقتصادی و پیشگیری شیوع بیماری و قطع زنجیره انتقال خدمات بی نظیری را ارائه بدهند.

وی افزود: با رعایت بهداشت فردی، بهداشت عمومی و همچنین تمهیداتی که صورت گرفت، شاهد آن بودیم که تمام عملیات بندر عاری از هرگونه خللی بصورت ٢۴ ساعته انجام شد و در زمینه تأمین نیازهای بازار به ویژه کالاهای اساسی و غلات نقش بسزایی ایفاد شد که همه این خدمات با اهتمام و تلاش شبانه روزی کارکنان بنادر صورت گرفت.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به تعاملات شهر و بندر و در راستای آن برنامه ریزی برای کمک به احیای تالاب بین المللی بندرانزلی، اذعان داشت: در مبحث تعامل شهر و بندر فعالیت های بزرگی در بنادر کشور رخ داده است و بر خود وظیفه شرعی و میهنی می دانم که کمکی به این تالاب صورت دهیم.

وی یادآور شد: مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و هیأت عامل نظر مثبتی بر کمک رسانی احیاء تالاب انزلی دارند، از اینرو در اولین گام رسوب برداری و ابجاد تله های رسوب گیر باید در دستور کار قرار بگیرد.

آبایی گفت: در دو ماه نخست امسال ۸۰ درصد تخلیه و بارگیری و ۱۳۰ درصد صادرات کالا نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در مجتمع بندری انزلی افزایش داشته است

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =