ادعای نیویورک‌تایمز: آمریکا و اسرائیل طرح مشترکی علیه ایران طراحی کرده‌اند

یک روزنامه آمریکایی مدعی شده واشنگتن و تل‌آویو طرح مشترکی علیه ایران طراحی کرده‌اند که هدف آن به عقب راندن برنامه هسته‌ای ایران است.

عصرکاسپین / روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از برخی منابع اطلاعاتی نوشت آمریکا و اسرائیل در حال طراحی یک راهبرد مشترک هستند که هدفش حملات خرابکارانه -بدون ورود به جنگ- علیه ایران با نیت حذف بلند پایه‌ترین ژنرال‌های سپاه پاسداران و به عقب راندن برنامه هسته‌ای این کشور است.

به نوشته این روزنامه، تحلیلگران هشدار می‌دهند این راهبرد خطرناک خواهد بود و در بلندمدت ممکن است موجب زیرزمینی‌تر شدن برنامه هسته‌ای ایران و در نتیجه سخت‌تر شدن شناسایی آن شود.

پیش از این برایان هوک اظهاراتی بیان کرده که آن را می‌توان در حکم تأییدی بر وجود چنین سیاستی در کاخ سفید تعبیر کرد. او گفت: «در گذشته دیده‌ایم هر چه بیشتر ضعف نشان دهیم ایرانی‌ها ستیزه‌جویانه‌تر رفتار می‌کنند.»

این راهبرد آمریکا و رژیم صهیونیستی در راستای سیاست‌های همیشگی آنها برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران بوده است. واشنگتن و تل‌آویو از زمان پیروزی انقلاب به روش‌های مختلف اعم از تهدید نظامی، تحریم‌ و عملیات مخفیانه برای به شکست کشاندن انقلاب ایران متوسل شده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =