افزایش قیمت نان در استان گیلان متوقف شد

0 76

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت گیلان گفت: در حال حاضر هیچ‌گونه افزایشی در بحث قیمت نان اجرا نشده است.

عصر کاسپین/ محمود خانزاده با بیان اینکه نانوانان و اتحادیه صنف نانوایان شهرستان رشت به قیمت‌های جدید نان اعتراض کرده‌اند اظهار داشت: موضوع در حال بررسی و پیگیری بوده بنابراین در حال حاضر هیچ‌گونه افزایشی در بحث قیمت نان اجرایی نشده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت گیلان با بیان اینکه بحث افزایش قیمت نان را اتحادیه صنف نانوایان بررسی می‌کند گفت: اتحادیه صنف نانوایان روی مصوبه ستاد تنظیم بازار که استاندار گیلان تصویب کرده مبنی بر اینکه ابتدا باید نرخ‌ها را به واحدهای صنفی ابلاغ کنند بحث‌هایی را مطرح می‌کنند.

خانزاده اعتراض نانوایان و اتحادیه نانوایان به نرخ‌های جدید نان را مورد تأکید قرار داد و در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت نان اعمال شده است یا خیر عنوان کرد: خیر هیچ تصمیمی در این مورد هنوز اجرا نشده و با توجه به اعتراضی که نانوایان مطرح کردند باید مجدداً اعتراضات را مورد کارشناسی قرار دهیم.
وی با تأکید بر اینکه نتیجه کارشناسی‌های انجام شده بر روی نرخ‌های جدید باید به استانداری گیلان ارسال شود خاطرنشان کرد: دیروز قرار بود افزایش قیمت نان را اجرایی کنند اما با اعتراض نانوایان مواجه شدند از طرفی نرخ‌های جدید طبق قانون به اتحادیه صنف نانوایان ابلاغ شده که با مخالفت آنان مواجه شد.

قیمت انواع نان در استان گیلان از روز گذشته به‌طور ناگهانی افزایش یافت که این موضوع با اعتراض مردم و رسانه‌ها مواجه شد و به‌همین دلیل نیز فعلاً این افزایش قیمت متوقف شده و موضوع از طریق استانداری گیلان پیگیری می‌شود.

اتحادیه صنف نانوایان حاضر به مصاحبه در این مورد نشد از طرفی طبق اطلاعات ارائه شده سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان قیمت نان بربری یارانه ای با وزن چانه ۵۲۰ گرم و وزن نان خشک ۳۸۵ گرم به قیمت ۹۰۰ تومان است.

طبق این گزارش نان نیمه یارانه ای(آزاد پز سابق) با وزن چانه ۵۲۰ گرم و وزن نان خشک ۳۸۵ گرم به قیمت هزار و ۲۵۰ تومان نان سنگگ سنتی با وزن چانه ۵۷۰ گرم و وزن نان خشک ۴۰۰ گرم با قیمت هزار و ۲۵۰ تومان، نان لواش نیمه یارانه ای با وزن چانه ۱۲۰ گرم و وزن نان خشک ۹۰ گرم به قیمت ۲۵۰ تومان تعیین شد.

لازم به ذکر است به موجب درخواست واحد صنفی و موافقت ستاد تنظیم بازار قیمت نان بربری بزرگ و سنگگ بزرگ با وزن چانه ۶۳۰ و وزن خشگ ۵۰۰ گرم به قیمت هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد.

طبق اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان آزادپزها برای پخت این نوع نان باید موافقت اتحادیه مذبور و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان را به همراه داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 12 =