آخرین وضعیت کرونا در مازندران|از شناسایی ۱۶۱ بیمار جدید تا بستری بودن ۱۰۸۴ بیمار کرونایی

طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل 161 مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد یک‌هزار و 84 بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

سرپرستی مازندران/ درحالی مازندران وارد هفتمین ماه از شیوع ویروس کرونا می‌شود که وضعیت قرمز کرونایی را همچنان تجربه می‌کند.

آژیر قرمز ویروس کرونا که از نیمه دوم تیر ماه امسال در استان مازندران به صدا درآمد درحالی به دو ماه نزدیک می‌شود که کماکان وضعیت مطلوبی نرسیده است.

درست است طی حدود دو هفته گذشته روند کاهشی موارد ابتلا و بستری را شاهد هستیم اما همچنان در ارتباط با طغیان و اوج‌گیری مجدد ویروس کرونا نگرانی‌ها به قوت خود باقی است.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۳۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: در همین مدت تعداد ۱۶۴ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۸۵۱ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۲۰ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی همچنان یکی از ضرورت‌هایی است که باید به صورت جدی در شرایط کنونی به آن توجه کرد.

فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در حال حاضر ۲۳۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار جدید بستری و ۳۰ بیمار هم ترخیص شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ۵۵ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۱۶۱ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد یک‌هزار و ۸۴ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =