آمادگی استان گیلان برای آغاز سال تحصیلی؛ کلاس‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از آمادگی این استان برای شروع سال تحصیلی خبر داد و گفت: در شرایط زرد و قرمز کلاس‌ها به‌صورت مجازی و در شرایط عادی کلاس‌ها به‌صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

عصر کاسپین/ محمد رحمتی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش در سالن غدیر استانداری گیلان از شروع سال تحصیلی جدید از نیمه شهریور ماه امسال خبر داد و اظهار داشت: استان گیلان برای آغاز سال تحصیلی جدید آمادگی کامل دارد و طبق تصمیمات اتخاذ شده در وضعیت سفید کلاس‌ها به‌صورت حضوری و در وضعیت زرد نیز کلاس‌ها به‌صورت غیرحضوری و مجازی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه در شرایط قرمز کرونایی نیز کلاس‌ها به‌صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود بیان کرد: شبکه آموزشی شاد در زمان شیوع کرونا فضای آموزشی را در کشور حفظ می‌کند و محتواهای در نظر گرفته شده از این طریق در دسترس دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و تمام اقدامات جهت مدیریت کلاس‌های مجازی انجام شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۱۴ هزار و ۵۹۶ دانش‌آموز در مقاطع تحصیلی مختلف در استان گیلان ثبت‌نام کرده‌اند تصریح کرد: طبق آمارهای موجود تاکنون ۷۹.۵۱ درصد دانش‌آموزان گیلانی برای سال تحصیلی جدید ثبت‌نام کرده‌اند.
رحمتی از ساماندهی ۵۰ درصد از معلمان استان گیلان برای شروع سال تحصیلی جدید خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین برای جبران کمبود نیروی انسانی ۶۵ هزار ساعت اضافه کار آموزشی نیز در نظر گرفته شده است تا محتوای در نظر گرفته شده به دانش‌آموزان تدریس شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان به تفاهمنامه همکاری مشترک میان آموزش و پرورش و شورای عالی استان‌ها اشاره کرد و گفت: ارتقای سطح آموزشی و تربیتی و تقویت مشارکت بین مدیران استانی و مناطق آموزشی با شوراهای اسلامی شهر و روستا از جمله اهداف این تفاهمنامه است.

وی با تاکید بر اینکه کلیه پروتکل‌های بهداشتی در هنگام بازگشایی مدارس رعایت خواهد شد ابراز داشت: هر کدام از دانش آموزان موظف هستند که از ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی کننده شخصی استفاده کنند و فاصله اجتماعی و ضدعفونی مستمر مدارس نیز در دستور کار است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =