ایجاد ۲۰۰ هزار شغل با تسهیلات ارزان‌قیمت کمیته امداد در کشور/ کلنگ‌زنی ۲ هزار واحد مسکونی محرومان در مازندران

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ۲۰۰ هزار اشتغال با تسهیلات ارزان‌قیمت قرض‌الحسنه به مبلغ ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ایجاد می‌شود.

سرپرستی مازندران/ مرتضی بختیاری صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری مازندران اظهار کرد: در سال ۹۸ بیش از ۷ هزار اشتغال پیش‌بینی شد که بیش از ۶ هزار شغل با رقم بیش از ۹ میلیارد تومان عملیاتی شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: در کمیته امداد امام خمینی در مجموع در سال جاری ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت قرض‌الحسنه داریم که ۲۰۰ هزار اشتغال با این تسهیلات ایجاد می‌شود.

بختیاری با بیان اینکه در سراسر استان در حوزه مسکن اقدامات مناسبی در دستور کار داریم،گفت: احداث ۲ هزار واحد مسکونی گره از مشکلات مسکن استان رفع می‌کند که بنیاد مسکن در استان‌ها بعد از دولت بزرگترین حمایت را انجام می‌دهند.

*ساخت ۲هزار واحد مسکن محرومان در مازندران

علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: طرح‌های هادی متعددی در استان شروع شده که تاکنون در ۹۵ روستا عملیاتی شده است، ۱۳۶ هزار واحد مسکن روستایی بهسازی و نوسازی شده است.

وی ادامه داد: امروز ۲ هزار واحد مسکن محرومان را با اولویت مددجویان کمیته امداد امام خمینی آغاز می‌کنیم، در کشور ۷۷ هزار و ۹۴۰ واحد مسکن محرومان را طول یک‌سال اخیر در استان‌های مختلف در ۱۴ استان کلنگ‌زنی شده که بازه زمانی یکساله به بهره‌برداری می‌رسد، این ارقام بلاعوض بوده است که رقم ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان دولت تعهد و پرداخت کرده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: در  بارندگی و رانش اخیر تعدادی از روستاها در شهرستان‌های مختلف مازندران آسیب دیدند که نیاز به بررسی جداگانه‌ و مساعدت دولت در این بخش است.

وی اضافه کرد: در این بخش به تاسیسات زیربنایی خسارت وارد شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 4 =