برگزاری دعای عرفه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مازندران

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: تمامی شهرهای استان با رعایت دقیق پروتکل‌های وزارت و بهداشت و درمان برگزاری مراسم‌ دعای عرفه را برگزار می‌کنند.

سرپرستی مازندران/ حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری ضمن عرض تسلیت شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت امام محمدباقر (ع) و با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان به ویژه شهیدان عملیات مرصاد، و با اشاره به نزدیک شدن ایام برگزاری دعای عرفه و عید سعید قربان، اظهار کرد: با توجه به رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان دعای عرفه در تمامی شهرهای مازندران برگزار می‌شود و امیدواریم همه برگزاری مراسمات آیئنی، دعاها و توسل‌های عمومی  الگویی باشد برای سایر بخش‌های کشور و از این ظرفیت‌های معنوی و توسل‌های عمومی  برای رفع بحران و ریشه کن شدن این ویروس منحوس از جوامع انسانی در کشور بهره گرفت.

وی در ادامه با اشاره به صدور مجوز برای برگزاری مراسم (دعای عرفه) و مراسمات آئینی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت و درمان، افزود: باید حتی الامکان سعی شود این مراسم‌ها و توسل‌ها و دعاهای عمومی در مکان‌های باز و بزرگ و دارای تهویه هوای مناسب و با رعایت فاصله اجتماعی و رعایت دقیق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان و استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده و اقدامات پیشگیرانه برگزار شود.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با اشاره به طنین دعای روح بخش عرفه در مساجد و اماکن مقدس شهرهای مازندران، خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم از ظرفیت شبکه‌های دیداری و شنیداری و شبکه‌های اجتماعی برای برگزاری مجازی دعای عرفه هم بهره‌گیری کنیم.

این مسؤول در ادامه سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های بسیار ارزشمند دعای عرفه ، تاکید کرد: با توجه به شرایط امروز کشور و شیوع ویروس منحوس (کووید۱۹) از مناجات خوان‌ها و مسئولان برگزار کننده این مراسم معنوی خواهشمندیم نسبت به کوتاه کردن زمان آن و برخی برنامه‌های حاشیه‌ای پرهیز شود تا نگرانی‌ها نسبت به این شرایط رفع شود.

شکریان امیری بیان کرد: برگزاری این دعا و توجه ویژه به دعای عرفه مورد سفارش و تاکید ائمه معصومین به ویژه سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) است و تمامی شهرهای استان با رعایت دقیق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان و دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد برگزاری، این مراسم را برگزار می‌کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 15 =