برگزاری کنکور در بازه زمانی ۲۷ تا ۳۰ شهریور/ سلامت داوطلبان باید تضمین شود

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از برگزاری کنکور سراسری در تاریخ ۲۷ لغایت ۳۰ شهریور خبر داد.

عصر کاسپین/ بابک نگاهداری درباره زمان احتمالی کنکور سراسری اظهار کرد: درخواست مختلف مردم از نمایندگان مجلس و دستور رئیس مجلس درباره ضرورت رعایت سختگیرانه پروتکل‌‌های بهداشتی برای برگزاری کنکور در ایام شیوع کرونا موجب کاهش دغدغه داوطلبان کنکور شد و بعد از بررسی‌ها مقرر شد که کنکور سراسری سال جاری از ۲۷ تا ۳۰ شهریور برگزار شود.

وی افزود: تعامل دولت و مجلس در برگزاری کنکور سراسری و تشکیک مساعی آنان برای رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی نشان داد که کنکور آزمون سربلندی قوای مقننه و مجریه بوده است. در واقع برگزاری کنکور توانست به جامعه نشان بدهد تعامل خوبی میان کمیسیون تخصصی مجلس با وزارتخانه‌های بهداشت و علوم و سازمان سنجش به‌ وجود آمده است.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر هدف خدمت به مردم و حل مسائل و مشکلات آن‌ها باشد و نیت هم کسب رضایت الهی باشد، این تعامل موفق خواهد بود. بعد از ورود جدی و دستور رئیس مجلس در موضوع برگزاری کنکور سراسری، نشست‌های مشترکی بین رؤسای کمیسیون تخصصی مجلس و وزارتخانه‌ها به نتیجه مطلوبی رسید و تصمیمی مبنی بر به تعویق افتادن زمان برگزاری کنکور به مدت یک ماه گرفته شد.

نگاهداری گفت: سازمان سنجش برای اعمال پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه یک ماه فرصت خواسته است به همین دلیل برگزاری کنکور یک ماه به تعویق افتاد. تصمیمی که در شورای تشکیل شده و متشکل از وزارتخانه‌های بهداشت علوم و سازمان سنجش و کمیسیون‌های تخصصی مجلس و تعدادی از نمایندگان گرفته شده است، به تعویق افتاد ولی اگر حادثه و مشکلی در زمینه تسری اپیدمی ویروس کووید-۱۹ رخ ندهد در روزهای پایانی شهریورماه آزمون کنکور سراسری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان سنجش برای اجرای سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی در کنکور یک ماه فرصت خواست چرا که ارزیابی آن‌ها این‌گونه بود که نیازمند فضای فیزیکی بیشتری هستند و باید از ظرفیت پرسنل آموزش دیده بیشتری استفاده کنند.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان سنجش بنا دارد تا آموزش‌های بیشتری را به پرسنل آزمون سراسری مبنی بر پروتکل‌های سختگیرانه بهداشتی بدهد. با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی شاهد برگزاری کنکور و تضمین سلامت فرزندان ایران اسلامی هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =