تکلیف ارز زائران امسال مشخص شد

با موافقت هیأت دولت، ارز زائران حج امسال برای سال آینده حفظ خواهد شد. به این ترتیب هزینه ارزی حج آینده برای این زائران افزایش نخواهد داشت.

عصر کاسپین/ در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، رییس این سازمان اعلام کرد: با موافقت هیأت دولت، ارز اختصاص یافته برای زائران حج ۹۹ به صورت سپرده برای حج سال آینده باقی خواهد ماند.

علی رضا رشیدیان گفت: با توجه به موافقت دولت، هزینه ارزی زائرانی که امسال ثبت نام کرده اند و وجه آن را به صورت کامل واریز شود، برای حج آینده افزایش نخواهد داشت.

قربان میرزایی ـ سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت ـ نیز با بیان اینکه وجه دریافتی از مرحله اول ثبت نام زائران امسال برای خرید دو سوم دلار مورد نیاز، تهیه و به حساب بانک مرکزی واریز شده است، گفت: مبلغ ریالی برای خرید باقیمانده هزینه ارزی از محل دریافت مرحله دوم وجه ثبت نام زائران تامین خواهد شد.
اکبر رضایی ـ سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت ـ هم در این رابطه اظهار کرد: برای دریافت مرحله دوم وجه ثبت نام در روزهای آینده اطلاع رسانی انجام خواهد شد و زائران برای واریز این مبلغ آمادگی داشته باشند.

حجت الاسلام نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خواستار اطلاع رسانی به زائران، مدیران و روحانیون کاروان ها دراین خصوص شد و اقدامات و پیگیری های انجام شده را برای حفظ حقوق زائر دانست.

نواب در آغاز این جلسه با اشاره به اینکه ششم ذیحجه ماه یادآورسالروز حج خونین است، یادآور شد: در سال ۶۶ جمع زیادی از ضیوف الرحمان که میهمان پروردگار در سرزمین امن الهی بودند به دست عربستان به شهادت رسیدند.

سازمان حج و زیارت که هزینه سفر حج را قسطی کرده بود، در مرحله نخست مبلغی بالغ بر ۲۵ میلیون تومان از زائران دریافت کرد. این سازمان نرخ پایه ارز مصرفی حج را اعلام نکرده است.

رییس سازمان حج و زیارت پیشتر گفته بود: در صورت تایید شورای عالی حج، اگر ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر انصراف ندهند، سال آینده با قیمت ارز مصوب سال ۹۹ به حج اعزام می شوند.

رشیدیان بعد از لغو حج نیز اعلام کرد که ۱۸۲۲ میلیارد تومان مجموع هزینه دریافتی از زائران بود که ۱۸۰۰ میلیارد تومان آن برای خرید ارز مورد نیاز این سفر داده شد و این پول در بانک مرکزی ذخیره خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =