شهرداران به تردد معلولان و کم‌توانان توجه کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: شهرداران در صدور پایان‌کار ، قوانین ساختمانی مورد تائید سازمان بهزیستی جهت تردد معلولین و کم‌توانان را کنترل و لحاظ کنند.

سرپرستی مازندران/  مهدی رازجویان عصر امروز در جلسه ویدئو کنفرانسی با شهرداران استان اظهار کرد: شهرداری‌ها در راستای مناسب‌سازی معابر برای تردد راحت‌تر معلولان، اقدامات اساسی را انجام دهند.

وی افزود: معابر و پیاده‌روها باید برای تردد معلولین و افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند، بهسازی شود.

رازجویان ادامه داد: شهرداران در صدور پایان‌کار ، قوانین ساختمانی مورد تایید سازمان بهزیستی جهت تردد معلولان و کم‌توانان را کنترل و لحاظ کنند.

معاون استاندار مازندران بیان کرد: شهرداران در صدور پروانه ساختمانی برای خانواده‌های تحت‌پوشش بهزیستی و کمیته‌امداد ، قوانین را رعایت و اجرا کنند.

این مسؤول تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن ایام ماه محرم، شهرداران فضاسازی و سیاه‌پوش کردن شهرها و همچنین ضدعفونی کردن معابر را در دستور کار قرار دهند.

رازجویان با اشاره به ایجاد بستر مناسب توسط شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای تلفن همراه در شهرهای مازندران، اظهار کرر: در ایام شیوع کرونا که استفاده مردم از شبکه‌های مجازی و اینترنت بیشتر شده ، توسعه زیرساخت‌ها و بهبود ارائه خدمات اینترنتی به مردم ضروری است.

وی ضمن تقدیر از اقدامات شهرداران در بحث ضدعفونی کردن معابر و وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین تهیه ماسک و کمک به بیمارستان‌ها، عنوان کرد: شهرداران در بحث تصفیه شیرابه‌ و مدیریت پسماند نیز بیش از گذشته تلاش کنند.

رازجویان با تاکید به اهمیت رفع نقاط حادثه‌خیز در شهرها، گفت: شهرداران نسبت به آشکارسازی و رفع نقاط حادثه‌خیز اقدام کنند تا شاهد کاهش خسارات جانی باشیم.

معاون عمرانی استانداری مازندران ادامه داد: شهرداران روشنایی معابر و زیباسازی ورودی شهر را در اولویت قرار دهند.

وی با اشاره به در پیش بودن روز خبرنگار، بر نقش سازنده اصحاب رسانه در توسعه شهرها تاکید کرد و افزود: شهرداران در حد توان نسبت به تجلیل شایسته از خبرنگارانی که در حوزه مدیریت شهری فعال بودند، اقدام کنند.

به گزارش عصرکاسپین، در این جلسه مدیرکل بهزیستی مازندران و همچنین مدیر فروش ایرانسل در شمال کشور گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه‌های خود را ارائه دادند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 19 =