«شهرموزه خاویار» در بندر کیاشهر گیلان راه‌اندازی می‌شود

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: مجموعه ۸ هکتاری بندر کیاشهر جهت راه‌اندازی شهر موزه خاویار به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

عصر کاسپین/ ولی جهانی امروز در جمع خبرنگاران از فراخوان واگذاری مجموعه ۸ هکتاری بندر کیاشهر خبر داد و اظهار داشت: طبق این فراخوان، پروژه مجموعه گردشگری، آموزشی، فرهنگی و اقتصادی شهر موزه ملی خاویار ایران با بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی در مجموعه تاریخی بندر کیاشهر راه‌اندازی می‌شود.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به قدمت مجموعه تاریخی شهر کیاشهر گفت: ۱۲ بنای مربوط به این مجموعه در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده و در حوزه صنعت، شیلات و ماهیان خاویاری نیز دارای سوابق است و از ظرفیت‌های این مجموعه می‌توان در راستای شکوفایی فرهنگی و ایجاد قطب گردشگری در منطقه استفاده کرد.

جهانی به ضرورت راه‌اندازی شهر موزه خاویار در مجموعه تاریخی بندرکیاشهر اشاره کرد و گفت: فضاها و ظرفیت‌هایی همچون اقامتگاه بوم‌گردی، مرکز تجاری ملی و بین‌المللی، بورس خاویار، راه‌اندازی مرکز فرهنگی و تفریحی، رستوران و آداب پذیرایی خاویار نیز در شهر موزه خاویار پیش‌بینی شد که با مشارکت بخش خصوصی به‌ بهره‌برداری می‌رسد.
وی دیگر ظرفیت‌های ارزشمند مجموعه تاریخی بندرکیاشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: بهره‌گیری از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این مجموعه می‌تواند موجب رونق اقتصاد محلی و افزایش درآمدزایی شود و بستر مناسبی برای محققان و پژوهشگران که در زمینه صنعت شیلات و ماهیان خاویاری فعالیت دارند ایجاد می‌کند.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان خاطرنشان کرد: متقاضیان برای شرکت در فراخوان تا ۱۲ شهریور ماه امسال برای ارسال مدارک، اسناد، کاربرگ‌های فراخوان مشارکت و طرح‌های تجاری، عملیاتی و اجرایی فرصت دارند.

جهانی تصریح کرد: متقاضیان برای دسترسی به اطلاعات بیشتر و دریافت اسناد می‌توانند به وب سایت شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی به آدرس www.agriservices.ir مراجعه کنند‌.

وی با بیان اینکه مجموعه ۸ هکتاری بندر کیاشهر هم‌اکنون تحت مالکیت شرکت مادر تخصصی ماهیان خاویاری قرار دارد گفت: در راستای ساماندهی این مجموعه سال گذشته جلسات متعددی با حضور مسئولان این شرکت، رئیس دادگستری گیلان و معاون شورای حفظ بیت‌المال برگزار کردیم و قرار شد که این مجموعه برای رونق گردشگری به بخش خصوصی واگذار شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =