مصرف روزانه ۸۰ درصد برق مازندرانی‌ها در بخش سرمایشی

سرپرست شرکت توزیع برق مازندران از 75 درصد مشترکان برق این استان در تعرفه خانگی خبر داد و گفت: ۸۰ درصد مصرف روز برق مازندران را لوازم سرمایشی شامل (کولر و اسپلیت ) تشکیل می‌دهند.

سرپرستی مازندران/محمدحسین اسدی گرجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، اظهار کرد: ۸۰ درصد مصرف روز برق مازندران را لوازم سرمایشی شامل (کولر و اسپلیت ) تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه ۴۴ درصد مصرف برق استان مازندران در تعرفه خانگی فعالیت می‌کنند، افزود: کمتر از یک درصد مشترکان این استان صنعتی هستند که ۲۰ درصد مصرف برق به این دسته از مشترکان اختصاص دارد.

سرپرست شرکت توزیع برق مازندران خاطرنشان کرد : ۱۱ درصد مشترکان این استان در تعرفه عمومی و حدود ۶ درصد نیز در تعرفه کشاورزی فعالیت دارند که هر کدام ۱۳ درصد مصرف برق استان را به خودشان اختصاص داده‌اند.

اسدی گرجی با بیان اینکه حدود یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک مازندران خانگی هستند، تصریح کرد: ۸۴ هزار و ۲۳۲ مشترک نیز در تعرفه عمومی ، ۷۷ هزار و ۹۲۳ مشترک در تعرفه کشاورزی ، ۱۰ هزار و ۸۱۲ مشترک در تعرفه صنعتی و ۱۷۲ هزار و ۱۰۹ مشترک در سایر مصارف فعالیت می‌کنند.

وی در پایان گفت: مازندران یک‌لیون و ۴۳۶ هزار و ۸۳۰ مشترک برق دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 6 =