نعمت ولایت ثمره واقعه غدیر است

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: ولایت مهم‌ترین رکن تعالی و پیشرفت جوامع اسلامی است و امروز نعمت ولایت ، ثمره واقعه غدیر است.

سرپرستی مازندران/ حجت‌الاسلام ناصر شکریان امیری ظهر امروز در جلسه ستاد ویژه غدیر و عملیات محرم در سالن شهدای اداره کل تبلیغات اسلامی با تبریک فرا رسیدن عید الله اکبر عید سعید غدیر و با اشاره به اهمیت این عید و عظمت آن در دنیای اسلام ، اظهار کرد: امروز به برکت نعمت ولایت در جهان مقتدرترین و امن‌ترین کشور در منطقه و جهان هستیم و ولایت مهم ترین اصل و رکن اساسی در اسلام و مذهب تشیع است.

وی  با اشاره به ثمره واقعه غدیر و نعمت ولایت  و اهمیت تبعیت از فرامین و رهنمودهای ولی امر در جوامع اسلامی ، افزود: در این برهه از زمان تبعیت از ولایت و ولایت‌پذیری آزمون بسیار مهمی است و این موهبت الهی هدیه خدای متعال برای بندگان و مسلمانان  بوده و عید سعید غدیر عید امامت و ولایت و  عید تجدید عهد و میثاق با ولایت است و لذا  باید قدر دان این نعمت الهی باشیم ، چراکه بسیاری از مشکلات و بحران‌های امروز در جوامع انسانی نتیجه عدم برخورداری از این نعمت خداوندی است .

مدیرکل ابلیغات اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود غدیر را تداوم نبوت و ولایت الله دانست و تصریح کرد: مهم‌ترین درس واقعه غدیر و عبرت های آن در تاریخ اسلام و جوامع اسلامی درس ولایت پذیری است .

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در ادامه سخنان  خود موفقیت‌ها و پیروزی‌های امروز جمهوری اسلامی را مرهون رهنمودها و هدایت‌های بی‌بدیل رهبر معظم انقلاب دانست و تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت با هدایت های بی بدیل رهبر عظیم الشان انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی الامام خامنه ای (مدظه العالی) و مجاهدت های سردار پر افتخار ایران اسلامی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و هم رزمانش خار در چشم و استخوان در گلوی جریان‌های استکباری است و این نمونه موفق جامعه اسلامی است که می توان آن را به عنوان یک الگوی موفق در جهان معرفی کرد.

استاد برجسته حوزه‌های علمیه و دانشگاه مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت برگزاری جشن عید سعید غدیر با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان و دستورالعمل های ابلاغی ، خاطر نشان کرد: واقعه غدیر خم ، نقش تعیین کننده و تاثیرگذاری در مسیر آینده اسلام داشت و امروز هم جمهوری اسلامی با همان تفکر و گفتمان شکل گرفته است .

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش به ویژگی و فضلیت‌های این عید سعید اشاره کرد و گفت: این عید یکی از اعیاد پر برکت اسلامی است و روز ناامیدی شیطان و روز بخشش و نیکوکاری است .

شکریان امیری در پایان با اشاره به ویژگی برجسته ولایت پذیری ملت بزرگ ایران در بیش از چهل سال از عمر انقلاب اسلامی ، بیان کرد: مهم‌ترین شاخصه ملت بزرگ و بصیر ایران اسلامی ولایت پذیری آن است و امروز در این شرایط بحرانی هم با وجود شیوع این ویروس منحوس (کووید۱۹) با تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص رزمایش مواسات ، همدلی و کمک مومنانه این ملت بزرگ در این آزمون هم خوش درخشیدند و آن حماسه بزرگ را خلق کردند و قطعا از این بحران‌ها هم با وحدت و همدلی عبور خواهیم کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =