واکسن کرونا ساخت آکسفورد تا کریسمس آماده می‌شود

مقامات انگلیسی گفته اند که واکسن ادعایی دانشگاه آکسفورد برای درمان بیماری کرونا شاید تا ایام کریمس سال جاری عرضه شود.
وزیر بهداشت انگلیس گفته است که واکسن ضد کرونای ساخت دانشگاه آکسفورد در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن است تا ایام کریسمس آماده شود.

عصر کاسپین/ «مت هنکاک» وزیر بهداشت انگلیس در این زمینه گفت: «ما به شدت در تلاشیم، اما نمی‌توانم قولی بدهم. ما واکسنی را توصیه میکنیم که بدانیم از نظر بالینی بی خطر است.»

«سارا گیلبرت» یکی از محققان دانشگاه آکسفورد که در پروژه ساخت این واکسن مشارکت دارد در این زمینه گفت که واکسن را تا پایان سال میتوان عرضه کرد، اما این زمان قطعیت ندارد.

وی افزود: «خاتمه سال، هدف ما برای عرضه این واکسن است. این ممکن است، اما به یقین قطعیت ندارد، زیرا ما نیاز داریم سه اتفاق [با هم]رخ دهند.»

شبکه خبری بی‌بی‌سی در روز‌های گذشته گزارش داد واکسن ویروس کرونا که توسط دانشگاه آکسفورد ساخته شده ظاهراً امن است و باعث ایجاد پادتن در بدن می‌شود. دانشگاه آکسفورد اعلام کرده که این واکسن ایمن بوده و قابلیت آماده کردن سیستم ایمنی بدن علیه ویروس کرونا را دارد. آزمایش این واکسن بر ۱۰۷۷ نفر نشان داد که تزریق این واکسن منجر به ساخت پادتن و گلبول‌های سفید شده که میتوانند با ویروس کرونا مبارزه کنند.

در حالی که این یافته‌ها بسیار امیدوار کننده هستند، اما هنوز خیلی زود است که این واکسن در مقیاس وسیعتری استفاده شود. انگلیس در نخستین گام ۱۰۰ میلیون دوز از این واکسن را سفارش داده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =