چین از ثبت اولین واکسن کرونا در این کشور خبر داد

مقامات چینی اعلام کردند که اولین واکسن کرونا در این کشور ثبت شده است.

عصر کاسپین/ این واکسن که «Ad۵-nCoV» نام دارد، توسط شرکت داروسازی «کان سینو» چین و با سرپرستی «چن وی»، متخصص بیماری‌های عفونی این کشور تولید می‌شود.

طبق اطلاعیه‌ای که در وب‌سایت سازمان ملی مالکیت معنوی چین منتشرشده است، در صورت شیوع مجدد ویروس کرونا در چین، تولید انبوه این واکسن می‌تواند در مدت‌زمان کوتاه انجام شود.

شرکت داروسازی کان سینو روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: اعطای حق ثبت اختراع، اثربخشی و ایمنی واکسن را تأیید کرده و حقوق مالکیت معنوی آن را نشان می‌دهد.

«تائو لینا»، متخصص بیماری‌های عفونی مستقر در شانگهای معتقد است که اعطای حق ثبت اختراع، احتمالاً روند بازاریابی را تسهیل خواهد کرد. ثبت اختراع رسمی باعث افزایش اعتماد جامعه جهانی در مورد واکسن‌های COVID-۱۹ تولیدشده توسط چین خواهد شد.

به گفته شرکت داروسازی کان سینو، درخواست ثبت این واکسن در ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ یعنی سه روز پس از شروع آزمایش بالینی مرحله اول ارائه‌شده و سرانجام در ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ به تأیید رسیده است.

این شرکت خاطرنشان کرد که مرحله سوم و نهایی بالینی این واکسن که در خارج از کشور و در مکزیک و عربستان در حال انجام است، به‌سرعت پیش می‌رود «کان سینو» همچنین گفته است در حال مذاکره با روسیه، برزیل و شیلی برای انجام آزمایش‌های مرحله سوم بالینی در این کشورها است.

در حال حاضر پنج واکسن ساخت چین در همکاری با کشورهای دیگر در حال طی مراحل سوم آزمایش بالینی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + شانزده =