۴ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: رشت، رودبار، لنگرود و آستارا ۴ شهرستانی هستند که در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند.

عصر کاسپین/ آبتین حیدرزاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه وضعیت بیماری کرونا در استان گیلان فعال است اظهار داشت: استان گیلان هم اکنون از حیث شیوع بیماری کرونا در حالت هشدار قرار دارد و مردم باید توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و آنها را رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۴ شهرستان استان که در وضعیت قرمز قرار دارند را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: رشت، رودبار، لنگرود و آستارا ۴ شهرستانی هستند که در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند و مردم این مناطق باید نکات ایمنی و مراقبتی را بیش از گذشته رعایت کنند.

وی سامانه‌هایی که برای تشخیص کرونا طراحی شده‌اند را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: کسانی که قصد دارند تست کرونا دهند می‌توانند با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند و برای خوداظهاری وضعیت سلامتی خود نیز باید به سایت salamat.gov.ir مراجعه کنند.
حیدرزاده با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات خاطرنشان کرد: شستن مداوم دست‌ها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و همچنین عدم برگزاری مراسمات عزا و عروسی و حضور نیافتن در تجمعات و استفاده از ماسک از نکاتی هستند که باید حتماً رعایت شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه کارشناسان بهداشتی در سامانه ۴۰۳۰ افراد را به صورت تلفنی ویزیت می‌کنند افزود: افراد با مراجعه به تارنمای salamat.gov.ir به‌صورت برخط مورد ارزیابی و پایش قرار می‌گیرند و از وضعیت سلامتی خود مطمئن می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه همه افراد باید ابتدا به دو سامانه مذکور مراجعه کرده و در صورت نیاز به مراکز بهداشتی و درمانی بروند ابراز داشت: افراد تنها در صورت تشخیص کارشناسان باید به مراکز درمانی مراجعه کنند و در غیر این صورت مراجعه و آنها تنها باعث صرف هزینه اضافه و اتلاف وقت می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =