آتش‌سوزی گسترده در مرز مشترک گیلان و قزوین؛ نیروهای امدادی به کمک روستانشینان شتافتند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از آتش‌سوزی گسترده در مرز مشترک گیلان و قزوین خبر داد و با بیان اینکه این حریق تقریباً مهار شده است گفت: نیروهای امدادی گیلان به کمک روستانشینان در معرض خطر شتافتند.

عصر کاسپین/ امیر مرادی با بیان اینکه عصر روز گذشته در مرز مشترک دو استان گیلان و قزوین حریقی گسترده اتفاق افتاد اظهار داشت: با توجه به اقدامات بسیار خوبی که از دیروز تاکنون انجام شده این آتش‌سوزی به گیلان سرایت نکرد و در همان مناطق آسیب دیده استان قزوین تقریباً مهار شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان حجم آتش‌سوزی را از عصر و غروب دیروز زیاد اعلام کرد و با بیان اینکه به دلیل تاریکی هوا امکان امداد هوایی برای خاموش کردن حریق وجود نداشت عنوان کرد: بیشترین حریق در قسمت الموت غربی بود و برای همین مدیریت بحران قزوین برای مهار این آتش‌سوزی از گیلان درخواست کمک کرد.

مرادی کمک‌های گسترده استان گیلان به استان قزوین در جهت مهار آتش‌سوزی که در مرز دو استان به وقوع پیوست را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، همیاران محیط‌زیستی، محیط‌بانان و گروه‌های مردمی از استان گیلان برای کمک به استان قزوین جهت مهار آتش‌سوزی به منطقه اعزام و وارد عمل شدند.
وی با تأکید بر اینکه به علت حجم بالای آتش‌سوزی نیروهای امدادی نتوانستند دیشب آتش‌سوزی در مرز گیلان و قزوین و چند روستای درگیر را خاموش کنند ابراز داشت: صبح امروز برای حفاظت از دو روستای همجوار منطقه دیلمان استان گیلان و جلوگیری از سرایت آتش و بروز آسیب به مردم به فرمانداران مربوطه اعلام آماده‌باش کامل داده شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان پیش‌بینی مناطق امن برای روستاهای در معرض خطر استان گیلان را از جمله اقدامات مدیریت بحران استانداری خواند و اظهار داشت: تمام تمهیدات به عمل آمد تا در صورت قرمز شدن شرایط آتش‌سوزی، روستاهایی که در گیلان در معرض این حریق گسترده قرار دارند خالی از سکنه شوند.

مرادی در پاسخ به این پرسش که آیا آتش‌سوزی که از عصر دیروز در مرز دو استان گیلان و قزوین اتفاق افتاده به داخل گیلان و روستاهای هم مرز آن سرایت پیدا کرده است یا خیر اظهار داشت: خیر آتش‌سوزی به گیلان سرایت نکرد اما با این حال صبح امروز با مدیرکل مدیریت بحران قزوین هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم.

وی از اعزام تیم‌های عملیاتی جدید از صبح امروز به مناطقی از استان قزوین که دچار آتش‌سوزی شده‌اند خبر داد و با بیان اینکه طبق گفته مسئولان ذیربط در حال حاضر آتش‌سوزی از سمت قزوین تقریباً مهار شده اعلام شده است گفت: بر اساس تماس تلفنی که هم‌اینک با مدیریت بحران قزوین داشتم اعلام کردند که منطقه پر از دود است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از استمرار کمک نیروهای امدادی گیلان به نیروهای امدادی استان قزوین برای مهار صد در صد آتش‌سوزی خبر داد و با بیان اینکه امکانات زیادی از سمت گیلان برای مناطق حادثه‌دیده ارسال شد عنوان کرد: با توجه به مدیریت به موقع حریق، گیلان از این حادثه آسیبی ندید و آتش سمت این استان نیامد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 17 =