اعتراض شدید اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار رشت/ استیضاح شهردار اعلام وصول شد

اعضای شورای شهر رشت در جلسه علنی شورا ضمن انتقاد از عملکرد شهردار و اعلام وصول طرح استیضاح شهردار رشت، یکشنبه هفته‌ آینده را برای استیضاح شهردار مشخص کردند.

عصر کاسپین/ احمد رمضانپور نرگسی عصر امروز در صد و شصت و یکمین جلسه شورای شهر رشت با اشاره به موضوع استیضاح شهردار رشت اظهار داشت: طرح سوال از شهردار و بیان دغدغه‌ها حق قانونی اعضای شورای شهر است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به سالروز ارتحال آیت‌الله طالقانی گفت: آیت‌الله طالقانی نقش به‌سزایی در حفظ و تحقق آرمان‌های انقلاب داشتند و امام(ره) نیز ایشان را به‌عنوان ابوذر زمان معرفی می‌کردند.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات پیرامون شهرداری رشت اظهار داشت: مدیران شهرداری که برای پاسخگویی به شورا احضار می‌شوند تحت فشار قرار می‌گیرند.
بهراد ذاکری با اشاره به اتهاماتی که اخیراً به مشاور شهردار رشت وارد شده است ابراز داشت: وی فردی بود که مدت‌ها در کنار شهردار همکاری می‌کرد لذا شهردار باید در این زمینه و شائبه‌های مالی که برای مشاور ایشان مطرح شده پاسخگو باشد.

وی خاطرنشان کرد: بنده امروز نمی‌توانم جواب مردم شهرم را بدهم لذا باید تلاش کنیم این مسیر اشتباه جبران شود، فردا در پیشگاه مردم مسئول هستید و باید پاسخگوی مردم باشید از طرفی مردم همچنان از کنده‌کاری‌ها و معضلات مختلف شهر رشت گلایه دارند.

وی با گلایه از کم‌کاری در مدیریت شهری و بی‌توجهی‌ها به مشکلات شهر تصریح کرد: بنده از ابتدا به شهردار رای ندادم و همچنان موافق استیضاح ایشان هستم و افرادی که حامی شهردار رشت هستند نیز باید در مقابل مردم پاسخگو باشند.

محمد حسن علیپور، عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه‌ زنگ خطر در این شهر به‌صدا درآمده است اظهار داشت: این اتفاقات در شهر به اعتبار و آبروی شورا آسیب می‌زند لذا از دستگاه‌های امنیتی و نظارتی انتظار ورود و برخورد قاطعانه داریم.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد آیت‌الله طالقانی اظهار داشت: یاد تمام بزرگ مردان و بزرگ زنان با اخلاص که برای اعتلای ایران اسلامی و نظام از جان خود گذشتند را گرامی می‌داریم.

امیرحسین علوی با اشاره به موضوع استیضاح شهردار رشت گفت: سوالی که این روزها از بنده می‌پرسند به زبان می‌آورم زیرا امروز مردم رشت و دست‌اندرکاران حوزه شهرداری از فسادهای گوشه و کنار این مجموعه گلایه دارند و از اعضای شورا نیز انتظار برخورد قاطعانه با این‌گونه مسائل دارند.

وی با بیان اینکه در طول این مدت تذکرات مستقیم، حضوری و کتبی خود را به شهرداری ابلاغ کردیم خاطرنشان کرد: از اقدام قاطعانه دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی در راستای مبارزه با فساد نیز تشکر می‌کنم و این نشان می‌دهد که دلسوزان نظام اسلامی در شهر رشت با کسی تعارف ندارند.

علوی با اشاره به هتاکی نابخردانه فردی به مردم خطه شمال کشور و برخورد هوشمندانه دستگاه‌های نظارتی و جوانان غیور با این مسئله گفت: از دستگاه‌های نظارتی و دستگاه قضا همچنان انتظار برخورد قاطعانه با مسئله فساد در سطح استان گیلان داریم زیرا این مسئله نیازمند توجه بیشتر است.

این عضو شورای اسلامی شهر رشت بیان داشت: با هرکسی در هر مجموعه و هر جایگاهی که باعث ایجاد فساد شده باید قاطعانه برخورد شود تا کسی با اعتبار و آبروی این شهر بازی نکند.

علوی با اشاره به مشکلات شهر رشت و هدررفت منابع درشهرداری گفت: هر یازده عضو شورا چه کسانی‌که از پاسخ‌های شهردار قانع شدند و کسانی‌که قانع نشدند بابت هدر رفت منابع هشدار دادند؛ از سازمان شهرداری‌ها نیز نامه زدند که شهرداری از اعتبار اختصاص یافته چرا به‌‌درستی استفاده نمی‌کند در صورتی‌که با معضل بزرگ پسماند روبه‌رو هستیم.

وی بیان کرد: در شرایط فعلی و با توجه به وضعیت اعتبارات، نباید فرصت‌ها از دست برود و شهر رشت نیز همواره در جذب اعتبارات ملی مظلوم بوده لذا باید از منابع اختصاص یافته به‌درستی استفاده شود از طرفی شهردار که اعلام کرده حقوق بهمن ماه پرسنل پرداخت شده اما چرا مستند آن منتشر نشد.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه اتوبوس‌های رشت در قزوین مانده و تذکرات بسیاری نیز در این حوزه ابلاغ کردیم خاطرنشان کرد: همه باید از فرصت‌های باقی‌مانده برای رفع مشکلات استفاده کنیم تا در پیشگاه خداوند، شهدا و مردم شرمنده نباشیم.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه ضمن تشکر از دستگاه‌های امنیتی بابت اقدامات قاطعانه اخیرشان برای مبارزه با فساد اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همواره به مسئله فسادستیزی تاکید دارند و فسادستیزی موجب امیدآفرینی در جامعه می‌شود و رئیس قوه قضاییه نیز اقدامات خوبی در این مسیر داشت.

حجت جذب افزود: از آنجا که دادستان رشت و رئیس‌کل دادگستری گیلان افرادی صالح و اخلاق‌مدار هستند لذا انتظار داریم که بیشتر به ما کمک کنند زیرا فساد در مجموعه شهرداری محرز است و باید ریشه‌های فساد در این مجموعه مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: شهردار رشت یکی از مشاوران خود را به‌عنوان مشاور انشایی مطرح کرد در صورتی‌که‌ معنای مشاور انشایی مشخص نیست و از ایشان انتظار داریم که در این زمینه پاسخگو باشد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به لزوم آمادگی در شرایط بارش برف در ماه‌های آتی اظهار داشت: تصمیمات در بحران باید متناسب با شرایط باشد.

اسماعیل حاجی‌پور به احتمال گسترش کرونا اشاره کرد و گفت: طبق پیش‌بینی علوم پزشکی گیلان این احتمال وجود دارد که در مهرماه شاهد افزایش بار کرونا باشیم لذا باید آمادگی لازم برای اختصاص ماشین‌آلات جهت شست‌وشو و ضدعفونی شهر وجود داشته باشد.

استیضاح شهردار رشت‌ یکی از موضوعاتی بود که در جلسه امروز مورد بحث قرار گرفت و در ادامه این طرح اعلام وصول شد و روز یکشنبه هفته آینده جلسه استیضاح برگزار می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 6 =