بازرسی الکترونیکی از داروخانه‌ها/ کنترل توزیع اقلام کرونایی و واکسن آنفلوآنزا

سرپرست دفتر بازرسی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ۲۰ درصد از داروخانه‌های تحت پوشش و نظارت را به صورت مانیتورینگ تحت بازرسی قرار دهیم، گفت: در حال حاضر اولویت بازرسی از داروخانه‌ها، اقلام کرونایی، قلم انسولین و واکسن آنفلوانزا ست.
عصر کاسپین/ مهدی قنبری، سرپرست دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان غذا و دارو در نشست رونمایی از سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو (آدیت)، گفت: برنامه پایلوت زیر سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو در سامانه تیتک برنامه ریزی شده و قرار است این پایلوت را در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی اجرا کنیم. مصوبه مربوط به این زیر سامانه طی مکاتباتی ابلاغ و فرایند اجرایی کار تشریح شد.

وی افزود: برنامه پایلوت با هدف اصلی شناسایی چالش‌ها و ایرادات زیر سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی انجام می‌شود و قرار است ۲۰ درصد از داروخانه‌های تحت پوشش و نظارت هر معاونت سازمان غذا و دارو را در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی در مرحله اول پایلوت، به صورت مانیتورینگ تحت بازرسی قرار دهیم.

قنبری ادامه داد: زیر سامانه آدیت بخشی از سامانه اصلی تی تک است. حساسیت‌هایی که سیستم‌های نظارتی در زمینه الکترونیک کردن نظارت بر کالاهای سلامت محور داشتند و تاکید کردند که کالاهای سلامت محور باید از بستر اولیه واردات، تولید، انبارش و توزیع و عرضه تحت پایش و نظارت دقیق الکترونیک قرار گیرند، باعث شد که ما به این کار سرعت ببخشیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم بعد از اجرای برنامه پایلوت و رفع معایت، بتوانیم این برنامه را به تمام استان‌های کشور تعمیم دهیم. برنامه پایلوت گام اول برنامه و در جهت رفع نواقص بازرسی و نظارت است.

سرپرست دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان غذا و دارو گفت: فرم‌های بازرسی را در زیر سامانه آدیت بارگذاری کردیم. بعد از اجرای برنامه پایلوت و رفع مشکلات، کشور برای پایش و نظارت الکترونیک‌و منسجم در حوزه کالاهای سلامت محور آماده می شویم.

قنبری تصریح کرد:در حال حاضر اولویت و هدف بازرسی از داروخانه‌ها در قالب این برنامه پایلوت، اقلام کرونایی، قلم انسولین و واکسن آنفلوانزا است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 1 =