فراهم‌شدن شرایط صادرات کالاها از بندر کاسپین گیلان؛ تخلیه و بارگیری در این بندر ۵ برابر شد

معاون امور بندری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: ترغیب صادرکنندگان به ارسال کالاهای خود از طریق بندرکاسپین در دستور کار سازمان منطقه آزاد انزلی است.

عصر کاسپین/ امین افقی توجه به صادرات کالا و ترغیب صادرکنندگان کشورمان به ارسال کالاهای خود از طریق بندر کاسپین را از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد انزلی اعلام کرد و اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد و تناژ کشتی‌های تخلیه و بارگیری شده در مجتمع بندری منطقه آزاد انزلی روند صعودی دارد .

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی رشد ۵ برابری تخلیه کالاهای صادراتی و بارگیری کالاهای وارداتی در مجتمع بندری کاسپین و ارسال آن به سراسر کشور را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون کالاهای مختلفی از طریق مجتمع بندری کاسپین صادر و محصولات متنوعی نیز وارد کشور شده است.

افقی قطعات خودرو و موتورسیکلت و انواع تایر خودروهای سبک و سنگین را از جمله برخی از کالاهایی که از طریق کریدور چین -قزاقستان – ایران(بندرکاسپین) وارد کشور شده است خواند و تصریح کرد: ماشین‌آلات و لوازم برقی و مواد اولیه واحدهای تولیدی نیز از دیگر کالاهایی محسوب می‌شود که از این طریق وارد شده است.
وی به اقلام و محصولاتی که از طریق امکانات مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی وارد کشور شده است نیز اشاره کرد و ضمن برشمردن این کالاها ابراز داشت: از ابتدای امسال تاکنون کالاهایی نظیر مصالح ساختمانی، موادغذایی، فرش، ظروف و مشتقات نفتی از طریق مجتمع بندری کاسپین به خارج کشور صادر شده است.

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی خشکبار را نیز از جمله کالاهای صادراتی کشورمان در پنج ماهه نخست امسال ذکر کرد و با تأکید بر اینکه این کالاها از مبداء بندرکاسپین به کشور چین صادر می‌شوند افزود: مجتمع بندری کاسپین امکانات و تجهیزات بسیار خوبی برای تسهیل در امر صادرات و واردات انواع کالاها ایجاد کرده است.

افقی رشد میزان تخلیه و بارگیری کشتی‌ها در مجتمع بندری کاسپین را نتیجه اجرای برنامه‌های راهبردی سازمان منطقه آزاد انزلی اعلام کرد و با بیان اینکه این روند رو به رشد همچنان در منطقه استمرار دارد افزود: بر اساس آمارهای موجود تعداد کشتی‌های تخلیه و بارگیری شده در مجتمع بندری کاسپین در سال ۹۷ تنها ۲۰ فروند کشتی بود.

وی با تأکید بر اینکه تعداد کشتی‌های تخلیه و بارگیری شده در مجتمع بندری کاسپین با یک رشد بسیار خوب و قابل توجه در سال ۹۸ به ۱۱۷ کشتی افزایش پیدا کرد اظهار داشت: فعالیت‌های رو به رشد سازمان منطقه آزاد انزلی و مجتمع بندری کاسپین حتی با اعمال تحریم‌های ظالمانه دشمن و یا شیوع ویروس کرونا هم مختل نشد.

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی قابلیت‌های مجتمع بندری کاسپین را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و به گواه گزارشات از ابتدای امسال تاکنون تعداد و تناژ کشتی‌های تخلیه و بارگیری شده در مجتمع بندری منطقه آزاد انزلی شاهد روند صعودی قابل ملاحظه‌ای بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − نه =