محققان دریافتند: تأثیر واکسن MMR در پیشگیری از کووید ۱۹

نتایج یک آزمایش جدید بالینی نشان می دهد واکسن MMR (سرخک، سرخجه و اوریون) می تواند از کارکنان بهداشت و سلامت در مقابل عفونت کووید ۱۹ حفاظت کند.

عصر کاسپین/ صدها میلیون نفر در طول حدود ۵۰ سال گذشته واکسن MMR را دریافت کرده اند. معمولاً این واکسن قبل از سن ۶ سالگی به کودکان داده می‌شود. شواهد زیادی نشان می‌دهد که واکسن از ابتلاء به عفونت بیماری کووید ۱۹ پیشگیری می‌کند.

«میشل آویدان» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه واشنگتن، در این باره می‌گوید: ما معتقدیم که واکسن MMR می‌تواند از بیماری کووید ۱۹ پیشگیری کند.

وی در ادامه می‌افزاید: از آنجایی که این واکسن حاوی مقادیر کم ویروس‌های زنده و بسیار ضعیف شده سرخک، سرخجه و اوریون است به نظر می‌رسد موجب تقویت واکنش ایمنی بدن به عفونت‌ها، و نه فقط ویروس‌های خاص موجود در واکسن، می‌شود.

محققان معتقدند این واکسن تأثیر دارد چراکه محافظی در مقابل ویروس‌های نظیر کروناویروس است.

به گفته محققان، آنتی بادی‌های ایجادشده در واکسن MMR با کروناویروس هم مقابله می‌کنند.

قرار است آزمایش این واکسن در کشورهای کانادا، غنا، ایرلند، آفریقای جنوبی، اوگاندا، بریتانیا، آمریکا، زامبیا و زیمباوه انجام شود. شرکت کنندگان به مدت ۵ ماه تحت نظر خواهند بود.

به گفته محققان، اگر آزمایش نشان دهد که واکسن MMR می‌تواند واکنش ایمنی عمومی بدن را تقویت کند، می‌تواند تأثیر واکسن‌های فعلی در حال توسعه برای پیشگیری از عفونت کروناویروس را تقویت نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =