مرگ ۳ کودک گیلانی بر اثر مسمومیت؛ بازپرس ویژه قتل بررسی موضوع را آغاز کرد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان با اشاره به مرگ سه کودک گیلانی بر اثر مسمومیت گفت: تحقیقات قضایی از طریق بازپرس ویژه قتل برای روشن شدن موضوع در حال انجام است.

عصر کاسپین/ سید مهدی فلاح میری به مرگ سه کودک گیلانی از توابع بخش مرکزی آستانه‌اشرفیه بر اثر مسمومیت اشاره کرد و با بیان اینکه علت دقیق مسمومیت این کودکان باید به شکل دقیق بررسی شود اظهار داشت: بازپرس ویژه قتل برای روشن‌شدن موضوع در حال بررسی و انجام تحقیقات لازم است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با بیان اینکه تحقیقات لازم برای روشن شدن علت مسمومیت این سه کودک به شکل ویژه ادامه دارد تصریح کرد: بر اساس سخنان خانواده‌های این سه کودک متوفی احتمال مرگ کودکان بر اثر مصرف قرص برنج پیش‌بینی می‌شود اما نظر نهایی تا پایان تحقیقات پرونده اعلام می‌شود.

فلاح میری در تشریح جزئیاتی از مسمومیت این کودکان متوفی هم مطالبی را بیان داشت و افزود: سه کودک فوت شده دختران ۸، ۹ و ۱۲ ساله‌ای هستند که در همسایگی هم و در روستای داخل پایین از توابع بخش مرکزی آستانه‌اشرفیه زندگی می‌کردند و به علت مسمومیت جان خود را از دست دادند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان بدحال شدن دختربچه هشت ساله پیش از انتقال به بیمارستان را نیز مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: طبق سخنان خانواده متوفی این کودک موضوع خوردن قرص را به خانواده‌‌اش گفته بود و با اعلام دو کودک دیگر به مصرف قرص هر سه به بیمارستان ۱۷ شهریور رشت منتقل شدند.

فلاح میری با بیان اینکه هر سه کودک جان خود را در بیمارستان ۱۷ شهریور رشت از دست دادند و متعاقب آن بازپرس ویژه قتل هم انجام تحقیقات لازم را آغاز کرد گفت: در تحقیقات اولیه نوع قرص‌های مصرفی کودکان که باعث مسمومیت آنان شده قرص برنج اعلام شده که این موضوع باید مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان انجام یکسری تحقیقات اولیه از خانواده‌های این سه کودک متوفی را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: تحقیقات اولیه از برخی اعضای خانواده کودکان و مطلعان نشان می‌دهد مسمومیت کودکان بر اثر مصرف قرص برنج بوده اما با اعلام نظر قطعی پزشکی قانونی موضوع روشن می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + هفت =