مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: ‌ساخت واکسن کرونا بیش از یک سال زمان می‌برد

مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: ساخت واکسن کرونا که دارای استاندارهای علمی باشد، بیش از یک سال زمان خواهد برد.

عصر کاسپین/ محمد اسماعیل اکبری افزود: بر اساس مستندات علمی پیش بینی می شود تا یک سال دیگر واکسن استاندارد به بازار عرضه نخواهد شد.

وی ادامه داد: واکسنی که به بازار می آید، باید حداقل یک سال ماندگاری داشته باشد و بیش از ۵۰ درصد افراد را مصون کند. اکبری ادامه داد: محققان کشورهایی مانند ایران در این عرصه فعالیت خود را آغاز کردند که امیدواریم هرچه سریع تر به این هدف دست یابیم. رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر رعایت توصیه های بهداشتی تاکید کرد و گفت: تا زمان ساخت واکسن مردم باید توصیه های بهداشتی به دقت رعایت کنند.

اکبری تاکید کرد: در حال حاضر استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها، مهمترین اقدام در مقابله کرونا است. وی از مردم خواست توصیه های بهداشتی را به دقت رعایت کنند تا از آسیب ها و عواقب ابتلا به این بیماری در امان باشند.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز یکشنبه اعلام کرد: تاکنون ۳۵۸ هزار و ۹۰۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۰ هزار و ۶۴۳ نفر رسیده است.

وی درباره آخرین آمار قطعی مبتلایان به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور اظهار داشت: ️از دیروز تا امروز ۲ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۱۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده اند که ۸۸۲ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۳۵۸ هزار و ۹۰۵ نفر رسیده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =