نشست بررسی ۵ پروژه بزرگ شهری با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم در رشت برگزار شد

نشست بررسی پنج پروژه بزرگ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با حضور فرمانده این قرارگاه و سایر مسئولان در رشت برگزار شد.

عصر کاسپین/ این نشست عصر امروز با حضور سعید محمد فرمانده قرارگاه، استاندار گیلان، فرمانده سپاه قدس گیلان، شهردار رشت، چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و سایر مسئولان در رشت برگزار شد و چگونگی اجرای این پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

ارسلان زارع استاندار گیلان در این نشست با اشاره به ضرورت ساماندهی رودخانه‌های شهر رشت اظهار داشت: با توجه به اینکه به پایان دولت یازدهم نزدیک می‌شویم دولت نیز برای ساماندهی رودخانه‌های رشت، توجه و حمایت مالی لازم را خواهد داشت.

ناصر حاج‌محمدی شهردار رشت نیز در این نشست به توانمندی‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اشاره کرد و بیان داشت: پروژه‌های قابل اجرا توسط این قرارگاه در شهر رشت می‌تواند تحولات اساسی در این شهر ایجاد کند.
پروژه پل روگذر میدان نیروی دریایی، پل راستگرد و چپگرد میدان امام حسین(ع)، زیر گذر میدان مصلی، زیرگذر میدان شهرداری، پل روگذر ولی‌عصر، ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و پروژه تراموا از جمله پروژه‌های قابل اجرا توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در رشت هستند.

قرار شد برای ساماندهی رودخانه گوهررود اقداماتی از جمله تعیین حریم، تملک و آزادسازی حریم بستر، اجرای کلکتور جمع‌آوری فاضلاب، ساماندهی جداره رودخانه‌ها با حمایت دولت انجام شود و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) نیز اجرای آن‌ها را بر عهده خواهد داشت و در نهایت پروژه‌ها با کارفرمایی شهرداری رشت پیگیری و اجرایی شود.

همچنین پس از بحث و بررسی در زمینه پل زیرگذر میدان شهرداری رشت قرار شد اقداماتی نظیر اجرای تونل‌های شمال به جنوب، تونل شرق به غرب و میدان زیرسطحی برای دسترسی به بازار رشت با ایجاد پارکینگ‌های طبقاتی و تاسیسات بهداشتی، مکانیکی و فضاهای تجاری و گردشگری زیرسطحی به روش EPC به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) واگذار شود.

اعضای شورای اسلامی شهر رشت و روسای کمیسیون‌های حمل و نقل و ترافیک و عمران نیز در این نشست هرکدام نظرات خود را بیان کردند و از شهرداری رشت خواستند تا با قید فوریت تمام امکانات شهرداری را برای تامین منابع مالی جهت تسریع در اجرای پروژه‌ها به‌ کار گیرد و شورای شهر رشت نیز آمادگی خود را برای همکاری با شهرداری جهت مصوب کردن پروژه‌ها اعلام کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − سیزده =