نماینده فومن و شفت در مجلس: قیمت نهاده‌های کشاورزی ۵۰۰ درصد افزایش یافت

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با انتقاد از افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت نهاده‌های کشاورزی گفت: چنین اقداماتی مغایر با اهداف پیش‌بینی شده است.

عصر کاسپین/ خلیل بهروزی‌فر کشاورزان را یکی از قشرهای زحمتکش کشور، پرتلاش و تاثیرگذار در حوزه تأمین امنیت غذایی و رونق و جهش تولید خطاب کرد و اظهار داشت: افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت نهاده‌های کشاورزی و اقداماتی این‌چنینی بدون شک مغایر با شعار سال جهش تولید است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس حمایت عملی دولت از کشاورزان را خواستار شد و با بیان اینکه مسئولان ذیربط در این مورد باید اهتمام جدی داشته باشند عنوان کرد: بحث تأمین نهاده‌های کشاورزی، تجهیزات و ماشین‌آلات با اختصاص یارانه و تسهیلات ارزان قمیت برای افزایش تولید امری است که اجرای آن را از دولت انتظار داریم.

بهروزی‌فر با تأکید بر اینکه افزایش قیمت ۵۰۰ درصدی نهاده‌های کشاورزی در حقیقت آسیبی جدی به بخش کشاورزی و فعالان در این حوزه وارد می‌کند خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری امسال را به نام سال جهش تولید نامگذاری کردند بنابراین باید زمینه‌ها و بسترهای لازم آن در جهت رشد و توسعه اقتصادی فراهم شود.

وی موضوع بارندگی شدید و به تبع آن به زیر آب رفتن برنج در استان‌های شمالی به ویژه استان گیلان که موجبات رنج و زحمت شالیکاران را فراهم کرد مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: در این‌جا دولت و وزارت جهاد کشاورزی باید ورود کرده و به داد کشاورزان برسند و این مهم‌ترین انتظاری است که از آنان داریم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با تأکید بر اینکه به جهت بارش‌های متناوب باران خسارات سنگینی به محصول استراتژیک برنج وارد شده است تصریح کرد: مسئولان وزارت جهاد کشاورزی باید تدابیر مناسبی را در راستای جبران این مهم اتخاذ کنند زیرا کشاورزی یکی از پایه‌های توسعه و پیشرفت کشور محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس حمایت از تولیدات داخلی را در راستای تحقق شعار سال و عملیاتی شدن شعار راهبردی اقتصاد مقاومتی لازم و ضروری دانست و افزود: بدون شک واردات بی‌رویه، بدون ضابطه و بیش از نیاز برنج خارجی به کشور و توزیع آن در سطح بازار به کشاورزی داخلی آسیب‌های فراوانی وارد می‌کند.

بهروزی‌فر برنج را یکی از محصولات استراتژیک کشور ارزیابی کرد و با اشاره به اینکه تولید این محصول مهم امنیت غذایی را برای مردم فراهم می‌کند اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی هم باید برنامه‌های خود را تشریح کند و بگوید که در سال مزین به شعار جهش تولید چه تصمیمی در جهت خرید تضمینی برنج اتخاذ کرده است.

وی با تأکید بر اینکه فرآیند برداشت، فرآوری و عرضه محصول برنج به بازار فروش برای تولیدکننده هزینه‌های اقتصادی بسیار زیادی دارد خاطرنشان کرد: واردات برنج خارجی نه تنها موجبات کاهش اشتیاق تولیدکنندگان را فراهم می‌سازد بلکه کشاورزان شالیکار را به شدت متضرر و آسیب‌های اقتصادی فراوانی به آنان تحمیل می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + چهارده =