استاندار گیلان: برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی تشدید می‌شود

استاندار گیلان با اشاره به تشدید بازرسی‌های مقابله با ساخت‌وساز غیرمجاز گفت: برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی تشدید می‌شود.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع امروز در جلسه کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد با تخلفات ساخت‌وساز و تغییر کاربری غیرمجاز با بیان اینکه برگزاری این جلسات در رسیدن به اهداف تعیین شده موثر است اظهار داشت: جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز باید به‌صورت هدفمند و مبتنی بر برنامه انجام شود تا موثر باشد.

استاندار گیلان خواستار نظارت جدی فرمانداران، شهرداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی بر جلوگیری از تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز شد و بیان کرد: این موضوع مهم و حساس تنها از طریق تقویت نظارت‌ها قابل حل است و همه مسئولان باید در این زمینه با جدیت ورود کنند.

وی با تاکید بر اینکه فرمانداران باید کمیته‌های نظارتی مرتبط با جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز را در سطح شهرستان‌های گیلان فعال کنند افزود: هیچگونه قصوری در این‌باره پذیرفتنی نیست و دهیاران باید هر نوع فعالیت غیرمجاز را به فرمانداری گزارش کنند.
استاندار گیلان اجرای طرح هادی را از اقدامات موثر برای توسعه روستاها دانست و بیان کرد: دستگاه‌های متولی باید بر روی روند اجرای درست طرح هادی نظارت کنند و همه اقدامات به‌صورت شفاف باشد و به‌طور قانونی با متخلفان برخورد شود.

زارع با اشاره به اینکه اقدامات پیشگیرانه همراه با نظارت مستمر پس از اطلاع‌رسانی اهمیت بالایی دارد عنوان داشت: یکی از اقدامات خوب جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز اجرای طرح کاداستر است و عزم عمومی مردم گیلان برای مبارزه با این امر نیز در این راه موثر است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه تعصب سرزمینی در استان برای مقابله با تخلفات مربوط به تغییر کاربری غیرمجاز مهم است گفت: رسانه‌ها سهم مهمی در آگاهی بخشی به جامعه برای مبارزه با تغییر کاربری اراضی و ساخت و ساز غیرمجاز دارند.

زارع با تاکید بر استفاده از نیروهای آموزش‌دیده در گشت‌های ویژه و مشترک نظارت بر اراضی تصریح کرد: تامین تجهیزات و ادوات مرتبط با استفاده از گشت‌های ویژه باید در سطح ملی پیگیری شود تا عملکرد بهتر و موثرتری را در این حوزه شاهد باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 6 =