حضور نخستین گروه‌های پرندگان مهاجر در طبیعت مازندران / شکار ممنوع!

مسؤول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: نخستین دسته‌های پرندگان مهاجر وارد استان شدند.

سرپرستی مازندران/ کوروس ربیعی امروز درباره حضور پرندگان مهاجر در طبیعت مازندران اظهار کرد: با فرا رسیدن حال و هوای پاییزی کم کم پای پرندگان مهاجر به طبیعت مازندران باز می‌شود و تاکنون حدود ۱۰ تا ۱۵ پرنده مهاجر از گونه‌های مختلف حواصیل، اگرت‌ها، آب‌چلیک‌ها، خوتکا سبز، کاکایی‌ها وارد استان شدند.

وی افزود: این روزها آب‌بندان‌های استان محیط پناه برای پرندگان مهاجر است چراکه باتوجه به آبگیری و استفاده برای کشاورزی در حداقل میزان آب هستند و شرایط خوبی برای حضور پرندگان مهاجر برخوردار هستند.

مسؤول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران بیان کرد: همچنین باتوجه به اینکه شرایط آیش در مناطق دشتی و زراعی فراهم نشده است ولی آب‌بندان‌ها، این روزهابهترین گزینه برای حضور پرندگان مهاجر است.

ربیعی با اشاره به اینکه نخستین دسته‌های پرندگان مهاجر وارد استان شدند، افزود:  با شرایط پاییزی و سایر گروه‌های پرندگان مهاجر نیز وارد استان می‌شوند اما اوج حضور جمعیت پرندگان مهاجر اواسط آذر ماه است که جابجایی و مهاجرت صورت می‌گیرد که در این مقطع از زمان پیک جمعیت پرندگان مهاجر را داریم البته باید به موضوع هم توجه داشته باشیم که هر پرنده رفتار مهاجرتی مخصوص به خود را دارد.

وی با اعلام اینکه هیچ برنامه‌ای برای شکار امسال پیش‌بینی نشده است، خاطرنشان کرد:  هرگونه اقدام به شکار ورود به هر عرصه‌های تالابی، جنگل‌های شمال و مناطق آزاد استان ممنوع بوده و هیچ دستورالعملی برای شکار نداریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 13 =