عضو کمیسیون عمران مجلس: روند مطلوب اجرای پروژه ریلی بندرانزلی؛ تکمیل راه‌آهن گیلان اهمیت بین‌المللی دارد

عضو کمیسیون عمران مجلس روند اجرای پروژه ریلی رشت – بندرانزلی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تکمیل فازهای دوم و سوم راه‌آهن گیلان اهمیت فراوانی دارد و موجب توسعه مبادلات تجاری می‌شود.

عصر کاسپین/ احمد دنیامالی روند مطلوب اجرای پروژه ریلی بندرانزلی و بندر کاسپین را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه باید تکمیل این طرح‌ها شتاب بیشتری به خود بگیرد اظهار داشت: معظل بیکاری و نبود فرصت‌های شغلی مشکلی است که در حال حاضر اکثر فارغ‌التحصیلان و خانواده‌های ایرانی با آن مواجه‌اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن تأکید بر لزوم چاره‌اندیشی جدی نسبت به معضل بیکاری در کشورمان استفاده بهینه از ظرفیت‌های داخلی را جهت برون رفت از مشکلات لازم و ضروری خواند و عنوان کرد: مقام معظم رهبری امسال را با نام سال جهش تولید نامگذاری کردند و در سال‌های اخیر روی مباحث اقتصادی تأکید ویژه داشتند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس مباحثی نظیر اشتغال جوانان را امری که باید نسبت به آن اهتمام ویژه‌تری در کشور شکل بگیرد تلقی کرد و ابراز داشت: بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، افزایش سن ازدواج جوانان، کاهش نرخ باروری در جامعه و مواردی از این دست تنها بخشی از مشکلاتی است که به سبب بیکاری به وجود می‌آید.
رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان انجام یکسری اقدامات در راستای کنترل نقدینگی در جامعه و جلوگیری از افزایش بیش از حد تورم و نقدینگی در کشور را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم هدف مهمی بوده که از آغاز به کار مجلس یازدهم در دستور کار نمایندگان قرار گرفته است.

دنیامالی تعامل و ارتباط مؤثر دولت و مجلس را در راستای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه مجلس در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری تعامل برادرانه خود با قوه مجریه و قضاییه را تقویت می‌کند افزود: دشمن جنگ اقتصادی را علیه کشورمان به راه انداخته و مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه لازم است از این شرایط ایجاد شده به نفع خودمان و برای ایجاد تحرک بیشتر در زنجیره تولید استفاده کنیم خاطرنشان کرد: توجه بیشتر به نخبگان و نسل‌های جوان و باور داشتن به توانمندی‌های داخلی در حقیقت دو رهکار بسیار مهمی است که در،جهت تحقق شعار جهش تولید باید در پیش گرفته شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان تکمیل فازهای دوم و سوم پروژه راه‌آهن رشت به بندرانزلی و رشت به آستارا و ارتباط داشتن بیشتر کشورمان در عرصه مبادلات تجاری و بازرگانی را مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: می‌توانیم با بها دادن بیشتر به ظرفیت‌های تولیدی در بخش‌های مختلف اقتصادی تهدید تحریم‌های دشمن را به فرصت تبدیل کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 13 =