واکسن آنفلوآنزا تنها به گروه‌های پرخطر تزریق می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اختصاص ۶۱ هزار دوز واکسن آنفلوآنزا به این استان خبر داد و گفت: این واکسن تنها به گروه‌های پرخطر تزریق می‌شود.

عصر کاسپین/ آبتین حیدرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون ۳۱ هزار دوز واکسن آنفلوآنزا به گروه‌های پرخطر در گیلان تزریق شده است اظهار داشت: ۸۰۰ سالمند، مادرانی که ۲ هفته از زایمان آنها گذشته و همچنین زنان باردار جزو گروه‌های پرخطری هستند که واکسن دریافت کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به سهمیه ۶۱ هزار دوز واکسن آنفلوآنزای درنظر گرفته شده برای این استان خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۳ هزار دوز واکسن سهمیه‌ای در اختیار ما قرار گرفته و درصدد هستیم که مابقی را نیز جذب کنیم.

وی با بیان اینکه واکسن آنفلوآنزای آزاد توسط وزارت بهداشت خریداری شده و قرار است در تمام استان‌ها توزیع شود بیان کرد: تا هفته آینده ۲۴ هزار دوز واکسن آنفلوآنزای دیگر نیز به استان گیلان تخصیص می‌یابد.
حیدرزاده با تاکید بر اینکه واکسن آنفلوآنزا تنها از طریق دانشگاه علوم پزشکی به گروه‌های پرخطر تزریق می‌شود افزود: البته بعد از ورود واکسن‌های آزاد به کشور مردم می‌توانند آن را به‌صورت آزاد از داروخانه‌هایی که نام آن‌ها در سایت بهداشت ثبت می‌شود تهیه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آغاز واکسیناسیون پراکنده تعدادی از دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی در رشت و لنگرود از فردا خبر داد و عنوان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ تن از پزشکان بالای ۵۰ سال عضو نظام پزشکی گیلان نیز واکسن آنفلوآنزا دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه شاغلان در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان‌های گیلان نیز واکسینه شده‌اند خاطرنشان کرد: بیماران خاص، سرطانی، دیالیزی، سالمند دیابتی و افرادی که در حال دریافت خدمات رادیوتراپی هستند نیز واکسن دریافت می‌کنند.

حیدرزاده به وضعیت تزریق واکسن به معلولان بهزیستی استان گیلان نیز اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون ۸۰۰ نفر از معلولان تحت پوشش بهزیستی استان واکسن آنفلوآنزا دریافت کرده‌اند و در مجموع قرار است ۳ هزار معلول این واکسن را دریافت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − یک =