اداره گاز شهرستان لنگرود به بیش از ۷۵ هزار مشترک خدمت می رساند

هم اکنون اداره گاز شهرستان لنگرود با برخورداری از یک هزار کیلومتر شبکه گاز و ۳۷ هزار و پانصد انشعاب، به بیش از ۷۵ هزار مشترک گاز این شهرستان خدمت می رساند.

عصر کاسپین/ احسان شهابی رئیس اداره گاز شهرستان لنگرود با اشاره به اجرای ۳۷ کیلومتر شبکه و نصب بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ انشعاب گاز در یک سال و نیم گذشته اظهار داشت: با تحقق این مهم، بیش از ۳ هزار و ششصد مشترک جدید در این شهرستان برخوردار از نعمت گاز شده اند.

رئیس اداره گاز شهرستان لنگرود درخصوص اقدامات مهم صورت گرفته در آن اداره در یک سال و نیم گذشته اظهار داشت: در این اداره اقدامات مهمی همچون اورهال کلیه ایستگاه های تقلیل فشار، سرویس و تعمیر تمامی دستگاه های بودارکننده و هیترها و تعمیرات ساختمان اداری جهت افزایش رضایتمندی مشترکین صورت گرفته است.

وی همچنین تجهیز و هوشمند سازی ایستگاه های تقلیل فشار گاز، رنگ آمیزی کلیه خرپاها، ایستگاه ها و دریچه های شیرهای فولادی و پلی اتیلن و رفع نشتی های مهم زیرزمینی و فوقانی تاسیسات را از دیگر اقدامات مهم آن اداره در یک سال و نیم گذشته عنوان نمود.

مهندس شهابی در خصوص پیمان های فعال در اداره گاز لنگرود گفت: در این شهرستان مجموعا ۸ پیمان در زمینه های اجرای حفرات خالی، نصب انشعابات پراکنده، تعمیرات، خدمات امدادگران، گازبانی، خدمات اداری و خودروهای استیجاری مشغول به فعالیت می باشند که به صورت مستمر مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند.

رئیس اداره گاز شهرستان لنگرود در خصوص روند مدیریت بودجه و بررسی نیازهای عملیاتی آن اداره عنوان کرد: کارشناسان این اداره با بررسی نیازهای شهرستان لنگرود در زمینه احداث شبکه و نصب انشعاب، پیشنهادات خود را به صورت کمی و کیفی به امور مالی استان ارسال می نماید و فرآیند تعیین بودجه طی جلسه مشترک کارشناسان امور مالی استان و شهرستان تهیه و ابلاغ می گردد.

وی در خصوص تجهیز و آماده نگه داشتن واحدهای بهره برداری و امداد اظهار داشت: مسئولین این واحدها با بازدیدهای روزانه و سرکشی مداوم از پرسنل و تجهیزات برای مقابله با بحران های احتمالی آمادگی کامل دارند.

این مقام مسئول همچنین از اجرای مانورهای مختلف برای حفظ آمادگی کارکنان مطابق برنامه ریزی واحد HSE خبر داد و گفت: در این مانورها سناریوهای حوادث غیرمترقبه، قطع گاز، رانش زمین و نشتی های زیرزمینی اجرا می شوند.

مهندس شهابی با اشاره به راه اندازی مرکز پیام و اتفاقات متمرکز در مرکز استان بیان کرد: مرکز پیام (۱۹۴) بصورت یکپارچه و شبانه روزی در سطح استان کلیه درخواست های مشترکین گاز را دریافت و به امدادگران و گازبانان شهرهای مربوطه منعکس می کند و نیروهای حاضر در منطقه در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکل اقدام می کنند.

رئیس اداره گاز لنگرود در خصوص نظارت بر عملکرد پیمانکاران گفت: با توجه به نوع پیمان ها، نظارت بر آنها متفاوت می باشد بعنوان مثال پیمانهایی که توسط واحد مهندسی و اجرا ابلاغ می شوند با نظارت شرکت مشاور و پیمانهای اجرای حفرات خالی، نصب انشعاب و تعمیرات توسط همکاران اداره گاز لنگرود بصورت مستمر مورد بررسی قرار می گیرند.

مهندس شهابی در خاتمه در خصوص توجه آن اداره به مقوله آموزش کارکنان بیان کرد: برای کلیه پرسنل تعمیراتی، امدادگران و گازبانان کلاس های مرتبط با شرح وظایف بصورت مستمر توسط کارشناسان برگزار می گردد و همچنین واحد آموزش نیز در راستای شرح وظایف پرسنل کلاس های دوره ای متناسب با شغل آنان برگزار می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + سیزده =